Pięściarskie potyczki KSZO w Ciechocinku i Zamościu. Sześcioro naszych zawodników wystartuje w seniorskich mistrzostwach Polski

Pięściarski team KSZO walczył w Pucharze Polski U-13 i U-15, który odbywał się w Ciechocinku. Nasze zawodniczki – Katarzyna Górnisiewicz i Maja Korzeniecka zdobyły w nim brązowe medale. Katarzyna Górnisiewicz występowała w wyższej kategorii wagowej i w walce o finał uległa Marii Kuran (Rocky Żyrardów). Na co dzień Katarzyna Górnisiewicz występuje w kategorii wagowej 44 kg, ale z uwagi na małą liczbę zgłoszeń wystąpiła o dwie kategorie wyżej, w kategorii do 48 kg. Maja Korzeniecka w półfinale po wyrównanej walce uległa tegorocznej brązowej medalistce Mistrzostw Europy, Marii Gorzellannej (Sporty Walki Gostyń). Aleks Czarnecki z kolei uległ w walce ćwierćfinałowej Wiktorowi Foktowi (Legia Warszawa). Trenerzy Piotr Wańdoch  i Damian Falecki są bardzo zadowoleni z postawy swoich podopiecznych i z ich walk.

Nasi pięściarze byli również obecni na dwudniowym turnieju w Zamościu. Tylko udział w takich zawodach może dać młodym zawodnikom doświadczenie.

Kamil Szczygieł zdobył w Zamościu 1 miejsce po dwóch zwycięstwach, pokonując w półfinale Oskara Włoszka (Avia Świdnik) i to przez RSC w 2 rundzie, a w finale Mateusza Lipińskiego (Rocky Krasnystaw), wygrywając wysoko na punkty 3 -0.

Jakub Górnisiewicz po bardzo wyrównanym pojedynku  uległ natomiast na punkty 1-2  Patrykowi Moskwie (Paco Lublin ). Na zamojskim ringu dobrze  zaprezentowali się  Mateusz Gębusia, Bartosz Klepacz oraz Daniel Surowiec.

W Zamościu walczyli również:  Zofia Szczepańska, Nikola Skowron, Lena Konarska, Jakub Górnisiewicz, Mateusz Masternak, Mateusz Gębusia, Krzysztof Adamczyk, Filip Potocki, Bartosz Klepacz, Daniel Surowiec i Kamil Surowiec.

-W ostatnim czasie często jeździmy na takie zawody, w których  nasi podopieczni mogą zdobywać cenne doświadczenie. Tym bardziej , że to był ostatni sprawdzian dla naszych seniorów przed Mistrzostwami Polski Seniorów. Do Zabrza, bo tam zostaną przeprowadzone mistrzostwa, zgłosiliśmy 6 naszych pięściarzy: Natalię Stolarek, Aleksandrę Szczodrak, Kamila i Daniela Surowców, Alberta Orła i Mateusza Najberga.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *