Ostrowieckie Mikołajki coraz bliżej

To już tradycja, że świąteczny czas rozpoczynamy na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim od uroczystego rozświetlenie choinki. Nie inaczej będzie i w tym roku, kiedy zaplanowano to na 6 grudnia br. na godz. 17.15.

Jednak już dziś Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie na czterowersową, zaczarowaną rymowankę rozświetlającą choinkę. Propozycje można przesyłać na adres impresariat@mck.ostrowiec.pl do 4 grudnia br. Regulamin na www.mck.ostrowiec.pl

6 grudnia br. od godz.12 na ostrowieckim Rynku stanie Domek Św. Mikołaja. Zapisy gości do spotkania ze Św. Mikołajem prowadzi recepcja MCK tel.41 247 64 19 od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Rozświetlenie choinki poprzedzi świąteczny koncert Studia Wokalnego Pandora od godz.17.

Do spotkania z Mikołajem przygotowują się też inne ostrowieckie placówki kultury. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz licealistów i młodzież na Warsztaty Mikołajkowe z BWA.

– Pragniemy, aby wizyta w przestrzeni naszej galerii dostarczyła uczestnikom pozytywnych wrażeń i kreatywnych doznań. W kontrze do konsumpcjonizmu i skupieniu na kupowaniu prezenterów, chcemy pokazać najmłodszym, że wizyta  Św. Mikołaj, oprócz spełnienia materialnych marzeń – może być  przyczynkiem do dobrej, grupowej zabawy!- zachęcają organizatorzy. W programie spotkania każdy uczestnik wykonana własnoręcznie  prace plastyczną. Zagra także w integracyjną, ruchową grę. Gwarantujemy twórczy, radosny i świąteczny czas. Koszt udziału: 10złotych / za osobę.

Od godz.10.30 do 12.00 6 grudnia br. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze Św. Mikołajem.

Mali czytelnicy będą mogli przywitać się z Mikołajem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w wypożyczalni dziecięco-młodzieżowej zaaranżowanej w świątecznym klimacie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *