Gramy! Trwa 31 Finał WOŚP w Ostrowcu (zdjęcia, wideo)

Trzystu wolontariuszy  wyszło na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego by kwestować podczas 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, że o godz.16 rozpocznie się wielkoorkiestrowe granie na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, który przyjął nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako gwiazda wystąpi Witek Muzyk Ulicy (początek koncertu ok.19) , a „Światełko do nieba” o godz. 20  jak zapowiadają organizatorzy będzie nietypowe i zapraszają o zabrania latarek lub uruchomienie tych w smartfonach. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

– Nie idziemy na rekord tegoroczną zbiórką i powtarzam to co roku, ale jeśli się uda wyśrubować wynik, to będzie nam bardzo milo- mówi szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dariusz Czupryński. Druga połowa lutego, to ten termin, kiedy najwcześniej poznamy przybliżony wynik tegorocznej zbiorki WOŚP w naszym mieście.

Before w „Góralskiej Bacówce”

Już w sobotę w „Góralskiej Bacówce” odbyło się wielkoorkiestrowe before party. Zagrały ostrowieckie zespoły teneczne „Revers”, „RandeVu” oraz „Master Team”. Nie obyło się bez licytacji w tym, m.in. wspólnego śpiewania „Chłopaka z Ostrowca”. Zabawa była przednia.

Pobiegli „Policzyć się z cukrzycą”

Ponad 150 osób uczestników tych dużych starszych i tych młodszych wzięło dziś udział w biegach w Parku Miejskim pod hasłem „Policz się z cukrzycą” organizowanych przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”. Całość środków zebranych przeznaczona zostanie na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Trwają aukcje na Allegro

Na portalu Allegro można znaleźć ponad dwieście aukcji ostrowieckiego sztabu i wylicytować coś dla siebie. Wśród propozycji od WOSPOstrowiecSw najwięcej trzeba zapłacić za zwiedzanie Sejmu RP z posłanką Kamilą Gasiuk- Pichowicz, bo tutaj kwota poszybowała ponad 1000 zł.

Jest też całe mnóstwo innych ciekawych przedmiotów i wielkoorkiestrowych gadżetów.

– Liczę, że aukcje powinny potrwać co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie- mówi Dariusz Czupryński szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim i zachęca do licytacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *