Ostrowczanin Maciej Jabłoński znów mistrzem Polski w futbolu amerykańskim. Został najlepszym graczem sezonu (zdjęcia, wideo)

Maciej Jabłoński grał niegdyś w piłkę ręczną w KSZO. Po rozpoczęciu studiów rozpoczął treningi w warszawskim zespole futbolu amerykańskiego, Warsaw Eagles. Później przeniósł się do ekipy Lowlanders Białystok, z którą w rozgrywkach Polish Bowl 8 lipca zdobył drugi z rzędu, a trzeci w historii klubu z Podlasia, tytuł mistrza Polski. Maciej Jabłoński został na dodatek MVP DB sezonu, czyli najlepszym defensorem rozgrywek.

Jak się okazało, białostocki team w grze finałowej o tytuł Mistrza Polski w futbolu amerykańskim pokonał 38:35 na stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej zespół Silesii Rebels Katowice. Co ciekawe, białostocki klub zapewnił sobie złoto mistrzostw kraju akcją przeprowadzoną na sześć sekund przed ostatnim gwizdkiem.

Teraz Maciej, który jest reprezentantem Polski, z drużyną Panthers Wrocław, w której wystąpi niejako w formie pomocy, występuje w European League of Football. 29 lipca zespół  z Wrocławia pokonał 73:13 Praskie Lwy.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ostrowczanin Maciej Jabłoński znów mistrzem Polski w futbolu amerykańskim. Został najlepszym graczem sezonu (zdjęcia, wideo)

  • 2 sierpnia 2023 at 09:54
    Permalink

    Mam 40 lat bardzo mam chrapkę na takiego młodzieńca

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *