Depilacja a opalanie – wszystko co musisz wiedzieć o usuwaniu włosków na opalonej skórze

Depilacja laserowa latem może kłócić się z opalaniem. Warto wiedzieć jak w bezpieczny sposób podejść do zabiegu.

Czy warto wykonać zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który może być znakomitą alternatywą dla klasycznych metod depilacji. Ponieważ jest to opcja, która pozwala usunąć niechciane owłosienie na stałe, w szczególny sposób może sprawdzić się latem, kiedy na przykład jednorazowej golarki używa się każdego dnia, co zabiera czas i niekoniecznie daje pożądany efekt. Niestety, codzienne golenie może być przyczyną powstawania na przykład tak zwanej „truskawkowej skóry”. Podrażnienia, wrastające włoski, przesuszenie zniechęcają do codziennej depilacji. Osoby, które decydują się na kremy usuwające włoski wiedzą, że niestety mogą one powodować alergie. 

Laserowa depilacja już po sześciu zabiegach pozwala cieszyć się piękną, gładką skórą. Laser Delux Kielce na przykład daje spodziewany efekt już dzięki pakietowi za około 1500 złotych. Natomiast już w dwa tygodnie po pierwszej sesji włosków jest zdecydowanie mniej i są one słabsze.

Jakie obszary ciała można depilować?

Jeśli chodzi o obszary ciała, które można poddawać depilacji, nie ma ograniczeń. Wszędzie tam, gdzie pojawia się niechciane owłosienie, rozwiązaniem może być depilacja laserowa. Popularne obszary to nogi, pachy, ręce czy plecy. Przed sezonem letnim wiele osób decyduje się na usuwanie owłosienia z okolic bikini, żeby tym lepiej prezentować się w kostiumie kąpielowym.

Skuteczność zabiegów jest kwestią indywidualną i w dużej mierze zależy od charakteru samych włosów – im są ciemniejsze, tym lepiej poddadzą się działaniu lasera, dlatego też w różnych obszarach ciała różny może być efekt, inna będzie wymagana ilość zabiegów. Nie bez znaczenia jest tu też gospodarka hormonalna organizmu.

Depilacja laserowa a opalanie

Czy można opalać się przed depilacją laserową? Niestety opalona skóra, czy to na słońcu czy w solarium jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Dlatego też, na sesje depilacji lepiej zdecydować się przed sezonem letnim, kiedy skóra najbardziej narażona jest na promieniowanie słoneczne. Warto też pamiętać, że po przeprowadzonym zabiegu nie powinno się opalać przez cztery kolejne tygodnie. Co więcej, podczas całej kuracji, niezbędne jest smarowanie depilowanych obszarów produktami z wysokimi filtrami SPF, najlepiej 50. Po upływie zalecanego czasu można bez przeszkód opalać także depilowane miejsca. Zabieg nie będzie się przyczyniał do ewentualnych podrażnień.

Jak postępować po depilacji laserowej?

Po depilacji laserowej warto zadbać o pielęgnację skóry. Ewentualne podrażnienia tuż po zabiegu leczyć można na przykład kosmetyków z panthenolem. Mycie depilowanego obszaru warto wykonywać tylko wodą lub delikatnym żelem bez mydła. Należy przede wszystkim stosować się do zaleceń dotyczących na przykład opalania, tak, aby nie wywołać komplikacji.

Poszukując renomowanego gabinetu, który przeprowadzi sesję zabiegów, warto w wyszukiwarce wpisać na przykład hasło „depilacja laserowa w Kielcach”. Specjalista z doświadczeniem dobierze nie tylko odpowiednią ilość zabiegów, ale również rozmiar głowicy do konkretnego obszaru ciała, przeprowadzi nas także przez wszystkie wskazania pozabiegowe.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Depilacja a opalanie – wszystko co musisz wiedzieć o usuwaniu włosków na opalonej skórze

  • 26 sierpnia 2023 at 17:30
    Permalink

    Ja chodzę na depilację shr in motion do depil concept, bardzo to wygodna opcja, już nie używam maszynek żadnych ani plastrów z woskiem

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *