Znamy wyniki wyborów w województwie świętokrzyskim. Andrzej Kryj i Jarosław Rusiecki obronili mandaty

Wczoraj wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów do sejmu i senatu ze wszystkich komisji w naszym regionie.

 Posłami z województwa świętokrzyskiego będą: Jarosław Kaczyński, Anna Krupka, Agata Wojtyszek, Krzysztof Lipiec, Bartłomiej Dorywalski, Andrzej Kryj, Michał Cieślak Mariusz Gosek (PiS), Marzena Okła-Drewnowicz, Roman Giertych, Artur Gierada, Lucjan Pietrzczyk (KO), Czesław Siekierski i Rafał Kasprzyk (Trzecia Droga), Andrzej Szejna (Nowa Lewica), Michał Wawer (Konfederacja).

W regionie świętokrzyskim rozkład głosów wyglądał następująco:

 • PiS 47%
 • KO 20,93 %
 • Trzecia Droga 13,8%
 • Nowa Lewica 6,83%
 • Konfederacja 6,55 %

 W Ostrowcu Świętokrzyskim rozkład głosów wyglądał następująco:

 • PiS 39,16%
 • KO 28,24 %
 • Trzecia Droga 14,63 %
 • Nowa Lewica 8,69 %
 • Konfederacja 5,54 %

Jak wypadli wybrani kandydaci z miasta i powiatu kandydujący w wyborach? Maciej Szymoniak uzyskał 360 (Bezpartyjni Samorządowcy), Ewa Bednarska -1381, Michał Maj 515, Arkadiusz Bąk 3073, Kamil Stelmasik 1492 głosów (wszyscy Trzecia Droga), Elżbieta Mazur 2292 (Nowa Lewica), Andrzej Kryj 6968, Magdalena Zieleń 967 (PiS), Paulina Dybiec 574, Mateusz Pękalski 403 (Konfederacja), Jolanta Madioury 3640 (KO) głosów.

Wyniki wyborów do Senatu w naszym okręgu (pierwsza trójka):     

Jarosław Rusiecki (PiS) 39,47% 80763 głosów (obronił mandat senatora)

Piotr Dasios (Trzecia Droga) 29,52% 60 403 głosów

Marek Materek (Nowa Demokracja TAK) 21,77% 44 543 głosów

Print Friendly, PDF & Email

5 thoughts on “Znamy wyniki wyborów w województwie świętokrzyskim. Andrzej Kryj i Jarosław Rusiecki obronili mandaty

 • 17/10/2023 at 10:27
  Permalink

  Dwaj „wytrawni” działacze, którzy w sumie niewiele zrobili dla miasta wiele, na kolejną kadencję! Tym razem, poza napełnianiem swoich portfeli, w opozycji, nie zrobią już dla miasta i powiatu NIC. A szkoda, bo gdyby Materek został senatorem, to jestem pewien, że interes regionu wybrzmiałby z dużą siłą na Wiejskiej

  Reply
  • 17/10/2023 at 17:05
   Permalink

   Zawsze dobrze aby miasto miało swoich przedstawicieli w sferach rządowych niestety tak się nie stało. Kryj a zwłaszcza Rusiecki to mierni bierni ale wierni nic nie robili dla miasta i regionu należąc do partii rządzącej to tym bardziej nic nie zrobią należąc do opozycji. Dziwne że mieszkańcy tego nie widzą nie rozliczają posłów z ich działań tylko głosują na partie. Nic dziwnego że Ostrowiec z tego powodu staje się skansenem.

   Reply
 • 17/10/2023 at 19:59
  Permalink

  Dramat ludzi głosujących na taką bandę, w liczbie dwóch… wstyd. Przywieźli kwoty dla kościołów na dwa tygodnie przed wyborami. Niech się babcie i dziadkowie zastanowią, po co takie głosy oddać. Dramat miasta i województwa. Ale na szczęście Polska wygrała

  Reply
 • 18/10/2023 at 14:44
  Permalink

  Czyli dramatu ciag dalszy przy dwoch pseudo parlamentarzystach , ktorym przyświeca zasada BMW. Oni wychodza z zalozenia , ze dla nich kraj to rodzina i jej nalezy zapewnic byt na kolejne pokolenia, a reszcie przywiezie sie za cztery lata czeki z tektury na koscioly i znowu bedzie mozna zasiasc przy tzw korycie. BRAWO WY!!!

  Reply
 • 19/10/2023 at 09:57
  Permalink

  Odkąd tylko nabyłem prawo wyborcze to zawsze oddaję swój głos na osobę stąd, z Ostrowca,osobę która w pierwszej kolejności kieruje się dobrem swoich lokalnych wyborców a nie jest bezrefleksyjnym wykonawcą rozkazów swojej partii politycznej. Ci dwaj ostrowieccy parlamentarzyści przez dwie kadencje dali wyraz ślepego poddaństwa partii a nie swoich lokalnych wyborców ! Gdzie były te szumnie głoszone konsultacje społeczne przed głosowaniami o kluczowym znaczeniu dla ludzi którzy im zaufali ? Gdzie szeroki kontakt z mieszkańcami Ostrowca,choćby w lokalnym medium Radio Ostrowiec gdzie słuchacze chętnie „na żywo” zadawaliby im pytania , no gdzie ??
  Oczywiście że nie spodziewam się po nich niczego dobrego w nowej kadencji bo przez 8 lat dali się poznać z tego że lokalni mieszkańcy są dla nich potrzebni wyłącznie do zdobycia możliwości zasiadania w Parlamencie,brania niemałych pieniędzy i korzystania z przywilejów partii rządzącej.
  Znów wstyd mi że to ci dwaj będą znów głosić że są przedstawicielami Ostrowca.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *