Najmłodsi w Akademii Pełnej Zdrowia (zdjęcia)

W niedzielę zakończył się pakiet wad postawy u dzieci realizowany przez starostwo powiatowe w ramach bezpłatnego Programu Akademia Pełna Zdrowia. Pakiet skierowany był do najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowieckiego w wieku od 4 do 15 lat i obejmował trzy etapy: badania komputerowe postawy, konsultację lekarza specjalisty rehabilitacji  medycznej, Anny Kurian oraz zestawy ćwiczeń korekcyjnych i profilaktycznych przeprowadzanych przez instruktora Grażynę Brociek przy współpracy Magdaleny Kowalskiej.

W zajęciach uczestniczyło 60 dzieci.  W podsumowaniu tego etapu programu dla najmłodszych uczestniczyli ? starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska i przewodniczący rady powiatu, Mariusz Pasternak oraz koordynator Programu, Katarzyna Kowalska z Referatu Zdrowia Starostwa Powiatowego.

-Cieszy mnie, że nasz Program Akademii Pełnej Zdrowia cieszy się tak dużym zainteresowaniem i swoim zakresem obejmuje także wady postawy u  najmłodszych. To pokazuje skalę problemu dotyczącą dzieci. Dziękuję rodzicom i opiekunom, że uczestniczą w tej akcji. Zrobiliśmy wszystko, aby była ona jak najbardziej przyjazna, przebiegała sprawnie, z wykorzystaniem weekendów, gdyż wiemy, że  rodzice, czy opiekunowie pracują, stąd też staraliśmy się tak dostosować czas, aby  nie kolidował z zawodowymi obowiązkami ? mówiła starosta Marzena Dębniak.

-Jako zarząd powiatu i radni Rady Powiatu jesteśmy otwarci na sugestie  rodziców, czy opiekunów. Jeśli są takie pomysły dotyczące działań w zakresie profilaktyki  zdrowia czy bezpieczeństwa  najmłodszych, które  możemy jeszcze zaoferować w ramach Programu Akademii Pełnej Zdrowia, prosimy o takie sugestie ? mówiła do rodziców  radna Agnieszka Rogalińska.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie uczestnikom zajęć upominków, w tym maskotek z pomarańczową wstążką. Starosta Marzena Dębniak nawiązała do prowadzonej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie akcji przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *