Marba bez problemów ograła siatkarki KSZO SMS (wideo)

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. Marba Sędziszów Małopolski – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:22, 25:17, 25:13).

Marba: Lewandowska, Głaz, Pelczarska, Podlasek-Pazdan, Żabińska, Puchalska, Etgens (libero) oraz Pietruszka, Bazan, Bochenek, Pikusa. Trener: Maciej Leś.

KSZO: Mich, Kryvoruchko, Werocy, Gruchaj, Nowak, Kłosowska, Mendzelewska (libero) oraz Włodarczyk, Orlef, Pawlik, Kos. Trener: Piotr Brodawka.

MVP: Aleksandra Bazan (Marba)

Sędziowali: Kamil Szypuła i Adrianna Romaniec. Mecz trwał: 76 minut. Widzów: 200.

Sędziszowska Marba nie miała większych problemów z pokonaniem naszej młodej drużyny. Nadzieją dla KSZO SMS była tylko gra w I secie, w którym ostrowczanki prowadziły 4:1, 7:4 i remisowały 12:12. Później gospodynie, które są faworytkami do awansu do I ligi, wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca partii. W II secie Marba od stanu 9:6 włączyła szósty bieg i szybko rozwiała entuzjazm podopiecznych trenera Piotra Brodawki. Od początku III seta nasz zespół już nie podjął walki, stąd wysoka przegrana w tej partii i w całym, trwającym godzinę i szesnaście minut, meczu.