25-latek próbował targnąć się na swoje życie

W dniu 29 października 2023 r., po godz. 23, dyżurny ostrowieckiej komendy odebrał zgłoszenie od dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że 25-letni ostrowczanin chce targnąć się na swoje życie.

-Dyżurny komisarz Grzegorz Król ustalił dokładne dane abonenta telefonu i na miejsce wysłał patrol policyjny, który jednak nikogo nie zastał pod wskazanym adresem. W związku z tym rozpoczęto poszukiwania młodego ostrowczanina na terenie miasta. Po chwili dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z mężczyzną, który nie chciał podać swojego położenia, po czym się rozłączył. Nie dając za wygraną policjant zaczął z nim prowadzić korespondencję SMS-ową. Po około 40 minutach negocjacji dyżurny przekonał 25-latka, aby ten przekazał chociaż ogólne informacje na temat swojego miejsca przebywania. Niezwłocznie wysłał tam patrol policyjny, który odnalazł 25-latka. Po udzieleniu pomocy, policjanci przekazali go pod opiekę załogi ratownictwa medycznego.

Policjanci przypominają, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *