Niesamowite końcówki setów i wygrana siatkarek KSZO w Starym Sączu (wideo)

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *Poprad Stary Sącz – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (17:25, 28:30, 30:32).

Sandecja: Pierzga, Mirek, Szwala, Tokarczyk, Litawa, Duda, Nizioł (libero) oraz Szewczyk.

KSZO SMS: Mich, Kryvoruchko, Werocy, Gruchaj, Pawlik, Kłosowska, Mendzelewska (libero) oraz Jabłońska (libero), Nowak, Orlef, Kos. Trener: Piotr Brodawka.

Po łatwo wygranym secie i zaciętych końcówkach w dwóch kolejnych nasze siatkarki wygrały w Starym Sączu z Popradem i awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

I set toczył się pod dyktando ostrowieckich siatkarek, który prowadziły 7:2, 12:7 i 17:10. Rywalki nie były w stanie sprostać warunkom gry podyktowanym przez podopieczne trenera Piotra Brodawki i KSZO SMS objął prowadzenie w meczu.

W II secie role się odwróciły i to gospodynie prowadziły 6:2, 12:5 i 21:11. W końcówce partii stało się coś niewiarygodnego. Nasza drużyna przegrywała już 15:23 i 18:24, ale nasze siatkarki seryjnie obroniły kilka piłek setowych, doprowadziły do remisu 24:24, a po kolejnej akcji objęły prowadzenie. Także w grze na przewagi udokumentowały swoją wyższość i podwyższyły rezultat spotkania.

W III secie także oglądaliśmy zaciętą końcówkę, w której obie drużyny broniły piłki setowe i meczowe, aż w końcu wygrana wyjazdowa ostrowieckich siatkarek stała się faktem. Niestety, przy stanie 29:29 podkręciła kostkę Gabriela Werocy, a jej miejsce na placu gry na dwie zwycięskie akcje zajęła Amelia Kos.