19 medali taekwondoków OSTO

W sobotę zawodnicy OSTO rywalizowali w Puławach w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało 340 zawodników, w tym z powodzeniem 15 z naszego klubu w kategoriach dziecko, młodzik i kadet. Zdobyliśmy 19 medali: 8 złotych, 4 srebrne, 7 brązowych.

Dzieci rywalizowały w konkurencji sprawnościowej i walkach minikyorugi. Po dwa złote medale wywalczyli Nikodem Koczajewski i Juliusz Soliński, po złotym i srebrnym Maksymilian Kamiński, Nikola Kotwica i Szymon Czechowski, a brązowy Julian Kośno.

W kategorii młodzików srebrny medal zdobył Jakub Czechowski, a brązowe Witold Godzina, Elena Koczajewska, Aleksander Kosno. Piąta była z kolei Aniela Kałuża.

W kategorii kadetów  złoto padło łupem Mariny Dudek, a brąz Zuzanny Chudak, Joanny Goryckiej i Borysa Matysiaka.

-Był to ostatni nasz start w tym roku kalendarzowym. Zanotowaliśmy sporo wysokich wyników sportowych i cieszymy się z ciągłego progresu, który jest wynikiem waszej systematycznej pracy – podkreśla trenerka, Wioletta Walerowicz.