Przegrana w Wieliczce z kontuzją Gabrysi Werocy

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *MBS WTS Solna Wieliczka – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:20).

Solna: Kozak, Dynur, Boryło, Sowa, Mółka, Stabach, Pieczko (libero) oraz Kulig.

KSZO: Mich, Kryoruchko, Werocy, Gruchaj, Nowak, Kłosowska, Mendzelewska (libero) oraz Pawlik, Włodarczyk, Orlef.

Arbitrzy: Maciej Chudzik (pierwszy sędzia), Katarzyna Hawryło (drugi sędzia).

Czas gry: 1 godzina 44 minuty.

Mimo dzielnej postawy nasza drużyna musiała uznać wyższość Solnej. Każdy z setów był jednak wyrównany i przy bardziej dokładnej i szczęśliwszej grze KSZO SMS mógł się pokusić chociażby o doprowadzenie do tie-breaku.

W I secie było 8:8, ale gospodynie zdołały wyjść na prowadzenie 15:11. Przy stanie 22:17 kontuzji nabawiła się Gabriela Werocy i zdeprymowana tym faktem nasza drużyna nie zdobyła w tej partii już ani jednego punktu. -Oczywiście, z oceną jak groźna to kontuzja musimy wstrzymać się do czasu dokładnej diagnozy, ale wszystko wskazuje na to, że Gabrysia będzie miała dłuższą pauzę w grze.

Przypomnijmy, że wcześniej kontuzji nabawiła się inna nasza środkowa, Amelka Kos i KSZO SMS pozostał obecnie tylko z jedną środkową w składzie.

W II secie od stanu 13:13, to ostrowiecki zespół zaczął poczynać sobie lepiej. Było 16:20 i 17:21. Po sześciu setbolach i przerwie  na żądanie naszego trenera siatkarki KSZO SMS doprowadziły do wyrównania stanu meczu.

W III secie nasza drużyna poszła za ciosem i było nawet 7:9, ale po chwili Solna doprowadziła nie tylko do remisu 13:13, ale wyszła na prowadzenie 18:15 i 22:18. Ostrowczanki zniwelowały straty do stanu 22:24, ale rywalki pewnie zakończyły seta.

W IV secie przeżywaliśmy prawdziwy rollercoaster. Solna prowadziła już bowiem 7:1, ale podopieczne trenera Piotra Brodawki walczyły o każdą piłkę. Było już tylko9:7, 12:10, a później 15:15. Znów jednak coś zacięło się w grze i Solna zaliczając udaną końcówkę partii zakończyła mecz.

Wygrana Solnej pozwoliła zepchnąć KSZO SMS na 5 pozycję w tabeli. 17 lutego siatkarki ostrowieckie podejmują Tomasovię Tomaszów Lubelski.