Pewna wygrana z Górnikiem Zabrze (zdjęcia)

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SPR Górnik Zabrze 39:29 (18:13).

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Bysiak, Sobut 1, Kogutowicz 8, Jurasik 5, Granat 1, Dąbrowski 1, Chudzik 1, Skuciński 7, Świt 4, Makuła 4, Świstak 2, Chmielewski 1, Wojkowski 4, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki. Kary: 12 min. Karne: 1/1.

Górnik: Maj, Mleczko 1 – Bykowski 2, Mendela 1, Żalek, Rajca 2, Mikunda, Maćkowiak 1, Giebel 2, Trójniak 5, Kamiński, Mostowiak 1, Żaczek, Surdyk 13, Mrozek, Gryma 1. Trener: Adam Ogórek. Kary: 6 min. Karne: 5/4.

Czerwona karta: Rajca (45.atak na twarz).

Sędziowali: Bartłomiej Kowalczyk (Lublin) i Michał Szczęsny (Lubartów). Widzów: 120.

Nasi piłkarze ręczni, mimo iż zagrali osłabieni brakiem kontuzjowanego Łukasza Majchrzaka, odnieśli przekonujące zwycięstwo. Co prawda mecz nie był dla nich spacerkiem, bo młodzi szczypiorniści z Zabrze sporo biegają po parkiecie, to w żadnej fazie meczu wygrana KSZO nie była zagrożona.

W I połowie od stanu 8:8 w 18 min. ostrowieccy szczypiorniści zaczęli grać skutecznie w obronie i od razu uzyskali dwu i trzybramkowe prowadzenie. Dzięki dobrej skuteczności w końcówce tej części spotkania Huberta Skucińskiego i Jakuba Makuły do przerwy podopieczni Tomasza Radowieckiego schodzili z przewagą pięciu bramek.

W II połowie nasz zespół kontrolował boiskowe wydarzenia. Goście popełniali seryjne błędy i byli nieskuteczni w ataku i nic dziwnego, że w 55 min. KSZO prowadził różnicą aż trzynastu bramek, a do siatki zaczęli trafiać zmiennicy.

To była ósma wygrana w sezonie, która pozwoliła KSZO wspiąć się z 7 na 6 miejsce w tabeli, choć siódmy w klasyfikacji zespół z Przemyśla ma rozegranych dwa spotkania mniej. Następny mecz KSZO rozegra w Krakowie z akademikami z AZS AGH, a sezon zakończy 27 kwietnia na własnych śmieciach meczem z Orłem Przeworsk.