Olek Ozga strzelił Niemcom bramkę!

Po porażce 2:21 w Poznaniu, w minioną sobotę polscy waterpoliści przegrali w Dusseldorfie z Niemcami 6:23 w rewanżowym meczu eliminacji do mistrzostw Europy w Barcelonie.
Nas duma rozpiera, że na liście strzelców znalazł się piłkarz wodny KSZO, Aleksander Ozga?
Początek meczu z Niemcami był zgoła sensacyjny. Gospodarze objęli co prawda prowadzenie, ale szybko wyrównał Jan Oleksów. Później, niestety, jakby wszystko wróciło do normy, bo I kwarta zakończyła się prowadzeniem Niemców 8:1. W II kwarcie dorzucili jeszcze cztery bramki i po dwóch kwartach prowadzili już 12:1. W III kwarcie Niemcy zdobyli kolejnych siedem bramek, a biało ? czerwonym po trafieniu Bartosza Szymańskiego udało się zdobyć drugą. Przed ostatnią kwartą było jednak 2:19 i wynik oscylował wokół tego, jaki padł tydzień wcześniej w Poznaniu. Czwarta kwarta, to udana gra podopiecznym trenera, Roberta Serwina. Kolejno na listę strzelców wpisywali się Bartosz Szymański, Martin Andruszkiewicz, Piotr Michalski i wreszcie ostrowczanin, Aleksander Ozga, który ustalił wynik meczu na 6:23. Wartością jest zremisowanie tej odsłony spotkania 4:4.
28536422_1971317176465218_1485059133_n-Mecz, mimo znów wysokiej przegranej, był jednak o niebo lepszy w naszym wykonaniu ? mówi trener, Robert Serwin. ?W ostatniej kwarcie potrafi liśmy już dwukrotnie wykorzystać okres gry w przewadze. Niezmiernie się cieszę, że Olkowi udało się zdobyć bramkę. Zgadzam się z opiniami, że do takich właśnie zawodników należy przyszłość polskiego waterpolo. Musimy ich obdarzyć zaufaniem, dać szansę rozwoju, a odpowiednie zgranie i wyniki na arenie międzynarodowej na pewno przyjdą z czasem.
Polska zagrała w składzie: Jan Szabłowski, Michał Diakonów ? Bartłomiej Kowalewski, Emil Kalata, Martin Andruszkiewicz, Bartosz Szymański, Piotr Michalski, Paweł Wielogórski, Jan Oleksów, Aleksander Ozga, Andrzej Maciejewski. Trener: Robert Serwin.