Nowość wydawnicza. ?Podróżownik. Świętokrzyskie?

Wydawnictwo MAC Edukacja i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego informują o wydaniu książki ?Podróżownik. Świętokrzyskie?, najnowszego tomu bestsellerowej serii kreatywnych przewodników dla dzieci. Publikacja trafiła do sprzedaży 23 listopada.
pol_pm_podrozownik-swietokrzyskie-10375_5Autor: Anna i Krzysztof Kobusowie
Wydawnictwo: MAC Edukacja
Cykl: Podróżowniki
Grupa wiekowa: klasy 1-3
Poziom nauczania: szkoła podstawowa 1-3
Rok wydania: 2016
Wymiary:    16,5×23,5 cm

?Podróżownik. Świętokrzyskie? zawiera bogaty zestaw materiałów dla dzieci. Najmłodsi podróżnicy znajdą w książce m.in.: paszport podróżnika, mapę regionu świętokrzyskiego, poradnik reportera. Dowiedzą się także o tym, jak powstały Góry Świętokrzyskie oraz jak wygląda Baba Jaga, nieoficjalny symbol regionu.
Książka jest przewodnikiem po najatrakcyjniejszych dla dzieci miejscach województwa świętokrzyskiego. Czytelnicy znajdą w niej propozycje atrakcji turystycznych, wiele ciekawostek o regionie, podstawowe dane, oraz ? przede wszystkim ? dużo miejsca na własną kreację dziecka. ?Podróżownik? z jednej strony będzie zachęcał do wizyty w województwie świętokrzyskim, z drugiej będzie doskonałą pamiątką z wyjazdu.
Przewodnik przybliża dzieciom popularne atrakcje turystyczne: Ujazd, Sandomierz, Bałtów, Krzemionki Opatowskie, Święty Krzyż, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Ćmielów, Geopark, Skansen w Tokarni, Sabat Krajno, Europejskie Centrum Bajki, Świętokrzyski Park Narodowy, Jaskinię Raj, Zamek w Chęcinach, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Świętokrzyską Polanę, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, a także znane miejscowości uzdrowiskowe takie, jak Busko-Zdrój i Solec-Zdrój.
Dzięki zawartym w przewodniku licznym naklejkom, grze planszowej, kartom memo i tangramom dzieci poprzez aktywną zabawę poznają region, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Seria ?Podróżowników? to rewolucyjna formuła przewodników dla najmłodszych, którzy zwiedzają świat ze swoimi opiekunami. Autorami serii jest para znanych podróżników: Anna i Krzysztof Kobusowie, którzy od lat pokazują, że podróżowanie z dziećmi to zupełnie nowy wymiar przygody.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *