Ulica Nowe Piaski zostanie utwardzona

Mieszkańcy nieutwardzonej ulicy Nowe Piaski, usytuowanej w niedalekim sąsiedztwie szpitala, proszą o pomoc.
-W drodze zrobiły się dziury, pełne wody i błota – mówią. Samochody brudzą się, zawieszają. Błoto wnoszone jest na kołach na posesje i następnie do domów. Płacimy podatki i chcemy poprawy nawierzchni naszej drogi. Tym bardziej, że kilka lat temu nasza ulica została otwarta. Przepustowość się na niej zwiększyła. Ktoś powinien wziąć za to rozwiązanie odpowiedzialność i poprawić nawierzchnię. Mieszkańcy ulicy wnioskują także o jej doświetlenie. Lampy uliczne są bowiem zamontowane do połowy ulicy. Reszta ulicy, w tym biegnąca przez las nie ma ani jednej lampy. Mieszkańcy narzekają na pijackie schadzki w lesie i porozrzucane dokoła śmieci. Chcą
wiedzieć czy gmina rozważa poprawę nawierzchni ulicy Nowe Piaski?  Jeżeli tak, to w jaki sposób i kiedy?
Jak poinformował nas Wydział Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta, prace na ul. Nowe Piaski na odcinku od ul. Kolonia Robotnicza do ul. Grzybowej zostały zlecone Zakładowi Usług Miejskich. Wykonane zostaną przy sprzyjających warunkach pogodowych i gruntowych za pomocą sprzętu drogowego. Ponadto głębokie ubytki w nawierzchni zostaną uzupełnione kruszywem drogowym.
-W kwestii budowy oświetlenia informujemy, że na przedmiotowym odcinku znajduje się oświetlenie uliczne – czytamy w odpowiedzi. W przypadku awarii prosimy o zgłoszenie zajścia do naszego wydziału pod numer telefonu 267 21 83. Równocześnie nadmieniamy, że budowa nowego oświetlenia ulicznego jest przewidziana przy realizacji budowy ul. Nowe Piaski na tym odcinku drogi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *