Mamy sensację! Siatkarki nie dały szans brązowym medalistkom! Hala KSZO odpłynęła!

Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Developres Rzeszów 3:1 (25:21, 25:19, 20:25, 25:21).


KSZO: Wojtowicz (11), Stroiwąs (9), Miros (18), Skrzypkowska (11), Łyszkiewicz (14), Rabka (3), Pauliukouskaya (libero) oraz Soter (1) i Markiewicz (libero), Ciesielczyk. Trener: Adam Grabowski.

Developres: Rousseaux (23), Ptak (2), Hawryła (4), Kaczmar, Helić (19), Blagojević (14), Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żabińska (1), Żak, Kaczorowska i Andruszko (3). Trener: Lorenzo Micelli.

MVP: Agnieszka Rabka.

Sędziowali: Anna Banaś – Adam Mituta.

Widzów: 954.

Faworyzowane rzeszowianki nie dały rady niezwykle dzielnie i ambitnie grającym siatkarkom KSZO. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego po wygraniu dwóch setów, uległy w trzecim, a w czwartym przegrywały 8:11, 10:14, 12:15 i 16:18. Zmęczone ostrowczanki, mimo krótkiej ławki rezerwowych, doprowadziły jednak do stanu 19:19, po chwili prowadziły 22:20 i 24:21, a po ataku Natalii Skrzypkowskiej hala KSZO odpłynęła ze szczęścia! Ostrowiecka drużyna pokonała zespół grający w eliminacjach Ligi Mistrzyń! Można rzec, przy prowadzeniu 2:0 zapachniało niespodzianką, a końcowy wynik ekipy KSZO w meczu z ubiegłorocznymi brązowymi medalistkami mistrzostw Polski jest wręcz sensacyjny!

DSC_2327
My możemy tylko pogratulować zespołowi sukcesu, postawy na boisku, a trenerowi udanie dobranej taktyki. KSZO zagrał świetnie zagrywką, blokiem, podbił wiele piłek, a także udanie radził sobie w ataku!

DSC_2421
Jak mówi nasza przyjmująca Koleta Łyszkiewicz, KSZO był jednym tchem wymieniany wśród zespołów przewidzianych do spadku z Ligi Siatkówki Kobiet, tymczasem z meczu na mecz się rozkręca. Panuje w nim rewelacyjna atmosfera. Zawodniczki, które nic nie muszą, a tylko mogą, wspierają się i są ze sobą na dobre i na złe. Popularna Kola cieszy się, że drużyna może liczyć na wspaniałą, ostrowiecką widownię, której doping niesie nasz team siatkarski do walki i to w najtrudniejszych – tak, jak chociażby w czwartym secie, kiedy wydawało się, że będzie tie-break – momentach…

DSC_2396
Libero KSZO, Olga Pauliukouskaya, podkreśla że najmocniejszą stroną zespołu jest… uśmiech, zadowolenie i radość z każdej wygranej piłki. To buduje atmosferę w szatni, między zawodniczkami, a także na trybunach. Hala KSZO staje się miejscem niezwykle przyjaznym i mobilizującym do walki.
-Cieszymy się my, cieszą się kibice, są więc emocje i sportowa adrenalina – mówi Olga. –Bawmy się tak, jak najdłużej…

Olga świetnie zagrała na przyjęciu.  Zaliczyła 61% dokładnego i 39% perfekcyjnego odbioru.
-To, co dziewczyny wyczyniały w obronie, to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie dać im wolnego poniedziałku, to grzech – mówi trener, Adam Grabowski. –Graliśmy cierpliwie na bloku, a w obronie zasłanialiśmy te strefy, o które nam chodziło. To było chyba kluczem do zwycięstwa.
KSZO w grze atakiem zdobył 45 przy 51 pkt. rywalek. Nasze zawodniczki posłały 6 asów serwisowych, a rzeszowianki 4. Ostrowczanki górowały w grze bokiem. Miały 16 punktowych bloków przy 11 Developresu. Ekipa Lorenzo Micellego popełniła znacznie więcej błędów własnych – 28 przy 20 KSZO.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Mamy sensację! Siatkarki nie dały szans brązowym medalistkom! Hala KSZO odpłynęła!

  • 4 listopada 2017 at 08:26
    Permalink

    Brawo Trener !!! Brawo Drużyna !!!
    super atmosfera na hali oby tak dalej

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *