Kamil Zieliński w Team Hurom

Na początku roku publikowaliśmy  wywiad, w którym nasz kolarz Kamil Zieliński nie był pewny swojej sportowej przyszłości…
Teraz mamy świetne wieści, bo ostrowczanin podpisał kontrakt z polską grupą kontynentalną, prowadzoną przez Andrzeja Sypytkowskiego, Team Hurom.
Team Hurom jest profesjonalną polską drużyną, która powstała na początku 2017 roku. Zespół został założony przez stowarzyszenie AMM Cycling Team. Stowarzyszenie tworzą: Marcin Pec, Andrzej Sypytkowski i Mirosław Kostro. W poprzednim sezonie Andrzej Sypytkowski i Mirosław Kostro prowadzili drużynę Hurom DeRosa Rybnik. Głównym fundatorem Teamu Hurom jest ?Puregreen S.C. Marcin Pec Magdalena Pec? – firma zajmująca się dystrybucją w Polsce wyciskarek soków marki Hurom. Marcin Pec jest menedżerem drużyny, Andrzej Sypytkowski to główny dyrektor sportowy, a Mirosław Kostro pełni obowiązki drugiego dyrektora sportowego.
Spodziewamy się, że Team Hurom będzie miał z Kamila wielką pociechę, bo ostrowczanin łączy cechy kolarza wspinającego się po górach i potrafiącego finiszować. Jesteśmy pewni, że będzie liderem grupy i odgrywał czołowe role na takich wyścigach, jak Grody Piastowskie, Bałtyk ? Karkonosze czy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Z kolei Kamil może realizować swoje strategiczne cele, a więc awans do kadry na Tour de Pologne. W ubiegłym roku padł ofiarą pozasportowych rozgrywek i mimo, iż wygrał East Bohemia Tour i był drugi na wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala, to na narodowym tourze pojechali inni. Decyzji trenerów kadry przeciwstawił się zajmując na koniec sezonu trzecie miejsce w prestiżowej ProLidze 2017, czyli rankingu najlepszym, polskich kolarzy.

zieliński_11
Poprzedni rok Kamil Zieliński z pewnością może zaliczyć do udanych. Ściganie rozpoczął od 5 miejsca w Trofeo Cinelli i trzeciej pozycji w Kyjovske Slovacko. Następnie wygrał pierwszą część Visegrad 4 Bicycle Race ? Kerekparverseny rozgrywane na Węgrzech. Kolejny triumf popularnego ?Łydy?, to Grand Prix Częstochowy. Kilka dni później Bałtyk-Karkonosze Tour ukończył na 9 miejscu. Był drugi na inaugurującym etapie tego wyścigu. Jeszcze lepiej przejechał Szlakiem Walk Majora Hubala, gdzie zaczął od trzeciego miejsca w prologu. Królewski etap na Święty Krzyż zakończył na czwartym miejscu, a dzień później wygrał jazdę indywidualną na czas. Na kolejnym etapie w Opocznie był drugi. Dzięki temu zdobył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale zwyciężył w klasyfikacji punktowej. Od zwycięstwa rozpoczął Małopolski Wyścig Górski, gdzie w generalce był ósmy. Na Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków jego łupem padł ostatni etap. Był także trzeci na drugim odcinku tej rywalizacji, co przełożyło się na 5 miejsce w klasyfikacji punktowej. Kolejne sukcesy odniósł w trakcie East Bohemia Tour, gdzie na pierwszym etapie zajął drugą lokatę, a dzień później wygrał w czeskim Opocznie. To dało pierwsze miejsca w klasyfikacjach generalnej i punktowej. Następnie był najlepszy w Sobótce podczas Grand Prix Polski kończącego kolarski sezon. Łącznie daje to aż siedem zwycięstw i jeden triumf w klasyfikacji generalnej.
Przypomnijmy, że Kamil w 2014 roku wygrał klasyfikację generalną Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Rok później przez jeden dzień był liderem Tour de Pologne. Zajął drugie miejsce na czwartym etapie z Jaworzna do Nowego Sącza i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *