Inauguracja zajęć „Biegam Bo Lubię” w Światowy Dzień Zdrowia

Nowy sezon zajęć ?Biegam Bo Lubię? zainaugurowany zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim 8 kwietnia.
Niezmiennie w 2018 roku będą się odbywać 3 razy w tygodniu ? w każdą niedzielę o godzinie 9.30 oraz we wtorki i czwartki o godzinie 18.30. Premierowe zajęcia zapowiadają się bardzo ciekawie. Będą sprawdziany z pomiarem czasu oraz stoiska edukacyjne i prozdrowotne.
Z uwagi na fakt, że akcja ?Biegam Bo Lubię? skierowana jest głównie do osób, które swoją przygodę z bieganiem chciałyby dopiero rozpocząć lub ich doświadczenie z aktywnością fizyczną jest niewielkie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji chciałby zaproponować uczestnikom inauguracji sezonu – poza fachową kadrą trenerską i świetnymi warunkami terenowymi – możliwość konsultacji z lekarzem, ratownikami medycznymi, dietetykiem, fizjoterapeutami i innymi osobami lub instytucjami, których porady pozwolą podejmować aktywność fizyczną rozsądnie i dobrze się do niej przygotować. Całość dobrze wpisuje się w obchody przypadającego dzień wcześniej Światowego Dnia Zdrowia. Udział w wydarzeniu potwierdził lekarz medycyny sportowej Jacek Burda (Przychodnia ?Eskulap-Med?), fizjoterapeuta Konrad Sulik (Sport Medical Rehabilitacja), Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu oraz ostrowiecki oddział Centrum Dietetycznego Naturhouse.
Co 8 minut ktoś ma udar ? zrób wszystko, aby nie być następnym! Pod takim hasłem Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św. wraz z Grupą Ratownictwa PCK Ostrowiec przeprowadzi akcję edukacyjną dotyczącą profilaktyki udarowej. Na stoisku PCK będzie można zasięgnąć informację o tym jak rozpoznać udar i jak udzielić pierwszej pomocy przy udarze. W ramach kampanii ?Kiedy serce nie trzyma rytmu wtedy mózg gubi kroki? dowiedzieć się będzie można, jak migotanie przedsionków wpływa na udar, a także przećwiczyć wykonywanie resuscytacji krążeniowo ? oddechowej oraz automatycznej defibrylacji zewnętrznej oraz zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi, wykonać test i sprawdzić czy jest się w grupie podwyższonego ryzyka udaru mózgu.
Pracownicy Naturhouse będą udzielać porad i konsultacji żywieniowych, udostępnią punkt degustacji swoich produktów. Będzie możliwość wykonania pomiaru masy ciała, obliczenia BMI (wskaźnik masy ciała). Uczestnicy otrzymają też zaproszenia na bezpłatne konsultacje z dietetykiem Naturhouse, z możliwością wykonania pomiaru składu ciała (tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej) na profesjonalnym urządzeniu w Centrum Dietetycznym Naturhouse.
Zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji ?Biegam Bo Lubię? odbywają się w ponad 80 lokalizacjach w całej Polsce. W Ostrowcu Świętokrzyskim w tym roku zainaugurujemy już szósty sezon. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *