Piłkarze nie mogą się doczekać meczów o punkty! Są dobrze przygotowani do rundy wiosennej!

Aura sprawiła, że zaplanowany na sobotę mecz z JKS Jarosław został przełożony.
To już trzeci mecz odwołany w tej rundzie wiosennej.
Piłkarze spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej, która odbyła się w Pizzerii Da Grasso Tomasza Smeli, będącej jedną ze sponsorów jedenastki KP KSZO 1929. Wzięli w niej udział członkowie zarządu klubu, sztab szkoleniowy, nowi piłkarze, rada drużyny oraz gość specjalny, Ryszard Binensztok – wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

DSC_5260
Podczas konferencji przedstawiono dwóch piłkarzy z ekstraklasową przygodą na koncie, którzy będą występowali wiosną w pomarańczowo ? czarnych barwach. Mowa oczywiście o Bartłomieju Smuczyńskim i Dawidzie Kamińskim. W bramce naszego klubu także będzie nowa twarz, a konkretnie Adrian Olszewski. Do KSZO powrócił także wychowanek, Kacper Ziółkowski.

DSC_5256
Prezes klubu Maciej Kozicki zachęcił do nabywania karnetów i biletów. Karnety są w cenie 20 i 30 zł, a bilety w cenie 5 zł (normalne) i 1 zł (ulgowe dla seniorów powyżej 65 roku życia i młodzieży uczącej się). Tak niskie ceny są możliwe dzięki współpracy z gminą Ostrowiec i prezydentem, Jarosławem Górczyńskim.

DSC_5257
Trener Przemysław Cecherz jest bardzo zadowolony zarówno z atmosfery pracy w klubie, jak i postawy zawodników, którzy są w 100% przygotowani do rundy wiosennej i w każdym meczu będzie starał się to udowodnić. Jedynym problemem jest obsada pozycji stopera. Te 11 tygodni przygotowań, które wynikają z aury, to najdłuższy okres w jego dotychczasowej pracy szkoleniowej. Trener mówi, że udało mu się namówić zawodników do prezentowania określonego i pożądanego przez niego stylu gry. Zespół ma kilku doświadczonych zawodników, którzy potrafią narzucić dyscyplinę i rytm pracy, ale opiera się w większości na młodych piłkarzach. To nadzieja na sportowy rozwój drużyny. Nasz szkoleniowiec nie dzieli skóry na niedźwiedziu i daleki jest od wskazywania na Motor Lublin, jako pewnego kandydata do awansu. – Mamy taki zespół i takie umiejętności, że jesteśmy w stanie wygrać każdy mecz! ? mówi.
Trener Cecherz podkreśla, że zespół chce grać ofensywnie. Dużo czasu drużyna spędziła na treningach ataku pozycyjnego i szkoleniowiec oczekuje, że w każdym meczu jego podopieczni strzelą co najmniej jedną, dwie bramki?
-Tworzymy fajną grupę, dobrze czujemy się w szatni, a na treningach jest bardzo wysoki poziom ? mówi Bartłomiej Smuczyński. – Mamy dobry zespół i jeśli będziemy realizować to, czego od nas wymaga trener, to jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele.

DSC_5261
-Bardzo szybko zaaklimatyzowaliśmy się w zespole ? podkreśla Dawid Kamiński. ?Tworzymy młody zespół, który jeśli tylko będzie cierpliwy w tym, co robi, to na pewno dostarczy kibicom wiele uciechy.
-Choć mamy bardzo dobre warunki do treningów, to nie możemy się już doczekać tego pierwszego, wiosennego meczu ? mówi Adrian Olszewski.
Kapitan zespołu Paweł Czajkowski mówi, że jak zawsze, tak i teraz atmosfera w zespole jest bardzo dobra. ?Na każdym treningu staramy się wykonywać polecenia trenera i chyba do każdego meczu będziemy przystępowali należycie zmotywowani, z chęcią odniesienia zwycięstwa. Boisko, oczywiście, zweryfikuje nasze plany. Wiem, że z powodu kontuzji Kamila Sołtykiewicza będę wykorzystywany także do gry na pozycji stopera. Myślę, że dam radę. Jako kapitan staram się dorównać mojemu poprzednikowi, Michałowi Stachurskiemu.
Nasi piłkarze na czele z Tomaszem Personą zapowiadają, że przygotują także po strzeleniu bramki tzw. ?cieszynki?. Trzymamy za słowo. Na razie piłkarze przygotowują się do czekającego ich w Wielką Sobotę meczu na własnym boisku ze Spartakusem Daleszyce. Jutro, w sobotę, 24 marca, o godz. 14., rozegrają sparingowe spotkanie ze Spartą Dwikozy.

DSC_5258

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *