Nowości w Kinie Etiuda (zdjęcia, wideo)

Sypnie nowościami w ?Etiudzie?. Dla najmłodszych animowany ?Luis i obcy?, dla fanów sf najnowsza propozycja Stevena Spielberga, a dla miłośników polskiego kina nagrodzona na festiwalu w Berlinie ?Twarz? w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.

?Luis i obcy?
1347_bigPrawdziwych przyjaciół poznaje się w? kosmosie, a najlepsze na smutki są zielone ufoludki.
12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec ? ufolog Armin ? całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni.
Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż. ?Luis & the Aliens?, reżyseria: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein, prod. Niemcy/ Luksemburg/ Dania, dystrybucja: Kino Świat

?Player One?
1349_bigRzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie. Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że żyje, tylko gdy ucieka do OASIS ? wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie. W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Ekscentryczny geniusz James Halliday (Mark Rylance), który stworzył OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum. Wade i jego przyjaciele z ?Wielkiej Piątki? podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie ? pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw ? czeka ich zadanie ważniejsze niż sam konkurs. Muszą ocalić OASIS.
?Ready Player One?, reżyseria: Steven Spielberg, obsada: Ben Mendelsohn,
Olivia Cooke, Simon Pegg, gatunek: science-fiction/akcja/
thriller, prod.USA, dystrybucja: Warner

?Twarz?
1346_bigNa południu Polski żyje młody mężczyzna ? Jacek. Mieszka na wsi z siostrą i rodziną. Jest fanem zespołu Metallica. Nosi długie włosy i wąsy oraz skórzane spodnie i dżinsową kamizelkę z logo zespołu na plecach. We wsi mają go za dziwaka, w rzeczywistości jednak jest człowiekiem wesołym, kochającym ludzi, zwierzęta i wszystko co dookoła. Niedawno znalazł dziewczynę. Z Dagmarą planują wspólną przyszłość, zaręczyli się. Jednak z góry ustalony bieg życia Jacka zakłóca nieszczęśliwy wypadek ? podczas prac na budowie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski, bohater ? po upadku z dużej wysokości ? traci swoją TWARZ.
Po długim pobycie w szpitalu Jacek wraca do domu. Z nową twarzą, bo ekipie lekarzy jednego ze śląskich szpitali udało się dokonać prekursorskiej operacji przeszczepu. Bohater na chwilę staje się gwiazdą mediów, choć jego nowej twarzy daleko do doskonałości. Wszystkiego musi uczyć się od nowa: jak mówić, jeść, uśmiechać się. Pomaga mu w tym siostra, która jako jedyna wciąż wierzy, że Jacek będzie szczęśliwy, niezależnie od tego jak wygląda.
Fabuła filmu zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce ? budową największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie i pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantacją twarzy w celu ratowania życia pacjenta. Ale to jedynie tło wydarzeń. Główny nacisk położony jest na stawianie pytań o tożsamość. Kim się jest mając cudzą twarz?
Reżyseria: Małgorzata Szumowska, obsada: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol, dramat, dystrybucja: Kino Świat

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *