Maciej Bartodziejski nowym szkoleniowcem siatkarek KSZO. Egor Pimahin asystentem

Jak poinformował nas prezes siatkarskiego KSZO Mirosław Buszkiewicz, nowym szkoleniowcem naszego zespołu występującego w Lidze Siatkówki Kobiet będzie Maciej Bartodziejski. Funkcję asystenta pełnić natomiast Białorusin, Egor Pimahin.

Macieja Bartodziejskiego nie trzeba szerszej przedstawiać fanom siatkówki. Był siatkarzem takich klubów, jak Resursa Łódź, Bzury Ozorków, SPS Zduńska Wola, a przede wszystkim Skra Bełchatów. Reprezentował Polskę w rywalizacji juniorskiej. W sierpniu 1996 roku został zawodnikiem Skry Bełchatów. Karierę sportową zakończył w sezonie 2008/2009 w ekipie Siatkarza Wieluń.

Maciej Bartodziejski

Jako szkoleniowiec rozpoczynał swą pracę w Skrze Bełchatów, w której był asystentem trenera Jacka Nawrockiego. W sezonie 2014/2015 z ekipą siatkarek ŁKS awansował do ówczesnej Orlen Ligi. Później pracował w ekipie siatkarzy MOSIR Sieradz, a w lutym 2017 roku został trenerem Legionovii Legionowo.

-Maciej Bartłodziejski jest asystentem Jacka Nawrockiego w reprezentacji naszego kraju, Wcześniej pracował m.in. w Legionovii, Łódzkim Klubie Sportowym. Egor Pimahin ma w swoim dorobku trenerskim 7. miejsce z juniorkami Białorusi na świecie (2003) oraz 4. w Europie przed dwoma laty. Wcześniej pracował m.in. w Kazachstanie – mówi prezes, Mirosław Buszkiewicz.

Egor Pimahin

Mirosław Buszkiewicz, który jest sternikiem klubu od niespełna tygodnia podchodzi do działalności klubu jak do biznesu. Co nie może dziwić. Ma bardzo dobrze prosperującą firmę.

W ciągu kilku dni swej działalności zakontraktował trenerów.

– Rozmowy trwały zaledwie dwa dni – zdradza prezes. – Maciej to trener, który pracował już w Orlen Lidze, jest ambitny i dostał od nas szansę. Na pewno ją wykorzysta. Egor z kolei ma zająć się nie tylko pracą przy pierwszym zespole, ale będzie trenerem i opiekunem utalentowanych siatkarek ze Wschodu, które sprowadziliśmy do naszego klubu.

Prezes Buszkiewicz kompletuje już skład i czyni to nadzwyczaj skutecznie.

Jeśli chodzi o zawodniczki, to prezes spodziewa się podpisania niebawem kontraktu z trzema zawodniczkami. Mowa o libero Oldze Pawliukowskiej, środkowej Justynie Wojtowicz i doświadczonej, wielokrotnej medalistce mistrzostw Polski w piłce siatkowej plażowej Agnieszce Wołoszyn, która ostatnio występowała w I lidze w barwach Energetyka Poznań, a wcześniej w łódzkich klubach: Budowlanych i ŁKS. Bliska porozumienia jest dotychczasowa nasza rozgrywająca Marta Biedziak.

Prezes Buszkiewicz jest bliski sfinalizowania w najbliższych dniach kolejnych transferów.

– Przeprowadziłem około 20 rozmów. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni zostanie skompletowana cała kadra.

W KSZO powiało zatem optymizmem. Klub ma w planach również organizację międzynarodowego turnieju. Wstępny termin zarezerwowano w połowie września.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.