Bazarek jak nowy. Pracuje tu 80 sprzedawców

Bazarek na os. Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim zyskał nową, asfaltową nawierzchnię.
To odpowiedź na sugestie licznej grupy kupujących i sprzedających w tej części miasta. Wykonawcą prac było Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.
?Bazarek na Ogrodach przyjął się i cieszy się dużym powodzeniem ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. Mieszkańcy mogą tu kupić towary ekologiczne i bardzo dobre jakościowo. Przychyliłem się do sugesti pań radnych z tego osiedla – Joanny Pikus i Urszuli Uby oraz dyrekcji targowiska, żeby nawierzchnia została wyremontowana.
?Ta inwestycja była konieczna, ponieważ stara nawierzchnia uległa deformacji ? przyznaje dyrektor Targowiska Miejskiego Mariusz Kosiarz. Pojawiały się pęknięcia, dziury, a przez to zbierały się kałuże, co utrudniało życie sprzedającym i kupującym.
W tym sezonie to kolejne prace na bazarku. Wcześniej wykonaliśmy już parking, schody, nowe oświetlenie i ujęcie wody.
Na małym bazarze na os. Ogrody pracuje około 80 sprzedawców. Wszystkie miejsca do handlu są zawsze zajęte. Nic więc dziwnego, że zaledwie kilkudniowy remont i związana z nim przerwa w jego funkcjonowaniu, jeszcze dobitniej pokazały, jak ważne to miejsce dla mieszkańców pobliskich osiedli.
?Została tutaj zerwana stara warstwa asfaltu i w jej miejsce kładziemy nową, pięciocentymetrową warstwę nawierzchni asfaltowej o powierzchni ponad 1600 metrów ? mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, Mirosław Sławek.
Bazarek, jak i pozostała cześć Targowisk Miejskich, w ostatnich latach bardzo się zmienia, na kolejne inwestycje już zostały zabezpieczone środki, także z wykorzystaniem wkładu środków unijnych.
Powstała już wiata ? Mój Rynek?, która przypadła do gustu zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Targowiska Miejskie przygotowują się do kolejnych inwestycji, tym razem w oparciu o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, skierowane na rewitalizację miasta. Dojdzie do utwardzenia i odwodnienia placu targowego. Pojawi się nowy drogowy łącznik, który usprawni komunikację targowisk z największymi osiedlami mieszkaniowymi. Wzdłuż nowej drogi pomiędzy Chrzanowskiego, a ulicą Furmańską powstanie dodatkowo 200 miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie placu targowego.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Bazarek jak nowy. Pracuje tu 80 sprzedawców

  • 5 października 2018 at 08:14
    Permalink

    bardzo garbaty widać gołym okiem,zobaczymy ja będzie deszcz -być może to tylko złudzenie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *