Odliczamy czas do Ostrowieckich Biegów Niepodległości!

Już w niedzielę, 11 listopada, z Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO wyruszy wielki bieg na 100-lecie Niepodległej Polski.  Punktualnie o godzinie 13 kilkaset osób ruszy ulicami miasta w biegu na 10 kilometrów oraz marszu nordic walking na dystansie 5 kilometrów.

Limit biegu głównego, czyli ulicznej rywalizacji na dystansie 10km, wynosi 400 osób i nie został jeszcze osiągnięty, dlatego wciąż można się zapisać za pośrednictwem strony internetowej (do 6 listopada) oraz w dniu imprezy w godzinach 8-12 w biurze zawodów (hala MOSiR). Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w latach ubiegłych Ostrowieckie Biegi Niepodległości będą miały charakter imprezy międzynarodowej, bo na liście startowej pojawili się mocni biegacze z Ukrainy (m.in. zwycięzca biegu w Ostrowcu Św. sprzed dwóch lat) oraz Kenijczycy.

Do 9 listopada koszt udziału w biegu wynosi jeszcze 40zł. (przelewem na konto organizatora, decyduje data zaksięgowania). Po tym terminie i w dniu imprezy opłata startowa wzrośnie do 50zł.

Na co mogą liczyć biegacze w ramach tej opłaty. Na pakiet startowy składają się praktyczny worek oraz biegowa czapeczka z trwałym nadrukiem z logo imprezy, baton energetyczny i napój izotoniczny.

Na uczestników biegu na 10km i marszu na 5km czeka też bogata strefa regeneracji. Po zakończonym biegu/marszu wszyscy otrzymają ciepły posiłek (grochówkę), a w hali MOSiR, gdzie odbędzie się też ceremonia nagradzania najlepszych biegaczy, czekać będzie też ?jogurtowy? posiłek regeneracyjny.

Wszyscy chętni będą też mogli w strefie regeneracji skorzystać ze stoisk z masażem.

Na mecie każdy uczestnik biegu na 10km i marszu na 5km otrzyma pamiątkowy (odlewany) medal. Wszyscy uczestnicy biegu na 10km i marszu na 5km otrzymają też po biegu wiadomość SMS z osiągniętym czasem i zajętym miejscem.

Na półmetku biegu, zlokalizowanym w ostrowieckim Rynku, czekać będzie punkt z wodą oraz poczęstunkiem energetycznym (banany i czekolada). Energii biegaczom postara się też dodać w tym miejscu słowem i muzyką znany konferansjer i prezenter muzyki Piotr Wójtowicz .

Ostrowczanie powalczą o dodatkowe nagrody

Wzorem lat ubiegłych organizator Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018 wyróżni najszybszych na mecie lokalnych biegaczy. Cenne nagrody rzeczowe otrzyma 15 najszybszych ostrowczan i 15 najszybszych ostrowczanek na mecie biegu na dystansie 10km. Warunkiem sklasyfikowania będzie udokumentowane podczas odbioru pakietu startowego stałe zameldowanie w Ostrowcu Św.

Nagrody rzeczowe w klasyfikacji ?Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego? ufundowane zostały przez Partnerów Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018:

– Finow Polska,

– Restauracja Mc Donalds w Ostrowcu Św.,

– Galerię Mebli ARKADIA,

– Bałtowski Kompleks Turystyczny,

– PKS Ostrowiec Św.,

– Hotel Accademia w Ostrowcu Św.

Przykładowo, najszybszy ostrowczanin i najszybsza ostrowczanka otrzymają voucher do sklepu Martes Sport o wartości 500 zł, zaproszenie dla 2 osób na kolację do Hotelu Accademia i voucher do Szwajcarii Bałtowskiej.

Seniorzy 60+ w marszu nordic walking bez opłaty startowej

 

Wpisując się w prowadzoną od stycznia tego roku w Ostrowcu Św. akcji ?Aktywny Senior 2018? organizator Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018 postanowił o zwolnieniu z opłaty startowej w marszu nordic walking seniorów w wieku 60+.

Seniorzy biorące udział w marszu nordic walking powinny zarejestrować swój udział na stronie www.ostrowiecbiega.pl lub 11 listopada w biurze zawodów. W dniu zawodów, przy odbiorze numeru startowego, powinni też okazać się dokumentem ze zdjęciem i datą urodzin, które potwierdzą wiek seniora.

Uwaga! Osobom biorącym udział w imprezie bez opłaty startowej nie przysługuje pakiet startowy. Wszyscy otrzymają jednak na mecie pamiątkowy medal.

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z organizacją ?Ostrowieckich Biegów Niepodległości? w dniu 11.11.2018r. i utrudnieniami w ruchu drogowym, prezentujemy szczegółową informację o wyłączeniach ulic lub utrudnieniach w ruchu na nich.

– ul. Świętokrzyska – odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Zgoda do wjazdu na parking na wprost Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w godzinach 12.45-13.10 i 13.20-14.30 ? zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach (dojazd od ronda możliwy jedynie dla mieszkańców bloków i kamienic przy ul. Świętokrzyskiej)

– ul. Kwiatkowskiego – odcinek od parkingu na wprost Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR do al. Solidarności – w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,

– al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego do ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego COP – w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,

– ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego COP na odcinku od skrzyżowania z al. Solidarności do ul. Kolejowej – w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,

– ul. Kolejowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego COP do wysokości parkingu Centrum Integracji Społecznej przy ul. Poniatowskiego – w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,

– ul. Żabia od Ronda Powstania Styczniowego do skrzyżowania z ul. Mickiewicza (bieg zostanie poprowadzony lewym pasem ruchu od strony stacji paliw Circle-K) – w godzinach 12.45-14.30 zmiana organizacji ruchu w ul. Żabiej ? wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od Ronda Powstania Styczniowego do ul. Zagłoby (tzw. obwodnicy),

– ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Żabią do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza – w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,

– ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ul. Starokunowskiej (pasy ruchu od strony Parku Miejskiego) – w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu,

– ul. Starokunowska od ul. Sienkiewicza, dalej ul. Okólna do skrzyżowania z ul. Górzystą – w godzinach 12.45-14.00 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,

– ul. Iłżecka od skrzyżowania z ul. Starokunowską do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza i ul. Szeroką – w godzinach od 12.45-14.15 zamknięcie ruchu z zachowaniem drożności przejazdu pojazdów poruszających się ul. Iłżecką w lewo w ul. Szeroką,

– ul. Sienkiewicza od ul. Iłżeckiej do skrzyżowania z ul. Mickiewicza – w godzinach 12.45-14.15 zamknięcie ruchu.

Zamknięcia ruchu ulicznego dokona Policja, dopuszczając ruch poprzeczny na głównych skrzyżowaniach (po przebiegnięciu kolumny biegaczy). Ruch uliczny będzie wznawiany systematycznie po przejechaniu samochodu technicznego Organizatora z napisem ?KONIEC BIEGU? poruszającego się w drodze powrotnej (od skrzyżowania ul. Starokunowskiej z ul. Iłżecką) w kierunku mety na terenie stadionu MOSiR.

Więcej informacji na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *