Co zamierza Świętokrzyska Federacja Samorządowa?

Minął rok działalności Świętokrzyskiej Federacji Samorządowej, która została powołana jako porozumienie osób, środowisk i organizacji zainteresowanych propagowaniem idei społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie uczestniczącego w różnych formach życia publicznego województwa świętokrzyskiego. W wyborach samorządowych federacja poparła Jarosława Górczyńskiego, a jak odbiera wynik wyborów?

-Nowa władza robi bardzo dużo dobrych rzeczy, ale samo bycie z PiS-u nie oznacza, że ktoś jest mądrzejszy, co ?doły? zawsze weryfikują – mówi przewodniczący komisji rewizyjnej stowarzyszenia, Dariusz Loranty. ?Jak ktoś umie dbać o swoje podwórko, to i umie zadbać tam, gdzie rządzi. Duże partie robią ten błąd, że prawie zawsze stawiają na swoich partyjnych działaczy. Ewenementem jest oddanie przez PiS powiatu, którym się rządziło.

Dariusz Loranty podkreśla, że Federacja nadal będzie prowadziła swą działalność. Zamierza do Ostrowca zapraszać znamienite osoby. W niedalekiej przyszłości zaprosi Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego. Z racji tego, że był on jednym ze współorganizatorów Marszu Niepodległości w Warszawie, spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco.

-Moim marzeniem jest zorganizowanie, bez swoistych podziałów plemiennych, wystawy polonijnej z udziałem pani senator i minister Anny Marii Anders ? mówi D.Loranty.

Federację tworzy kilkudziesięciu członków indywidualnych i wspierające ją Stowarzyszenie ?Przyjazna Gmina?, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Hospicjum im. Jana Pawła II, Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii Św. Michała Archanioła oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin Wielodzietnych Województwa Świętokrzyskiego ?Rodzina Razem?. Prezesem ŚFS jest Dariusz Kogut, działacz społeczny, polityk, prezes Stowarzyszenia Przyjazna Gmina, a na co dzień pracownik Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów Chodzież S.A.

Świętokrzyska Federacja Samorządowa chce propagować wśród mieszkańców naszego województwa ideę społeczeństwa obywatelskiego i patriotyzm lokalny, wspierać działania mające na celu aktywizację społeczeństw lokalnych w życiu publicznym, a nadto promować idee rozwoju samorządności, praworządności, etyki oraz moralności w polityce i działalności publicznej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *