Ciąg obwodnicowy, a obwodnica

Senator Jarosław Rusiecki na konferencji prasowej podkreślił, jak ważną rolę w układzie komunikacyjnym i tranzytowym Ostrowca Świętokrzyskiego odegra zapowiadana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach budowa liczącego 2,6 km piątego odcinka ciągu obwodnicowego naszego miasta, z łącznikiem w Brezeli z drogą nr 755 oraz dwoma mostami i rondem z łącznikiem z drogą nr 9 w kierunku Opatowa, zwanego też małą obwodnicą.
Mała obwodnica świetnie będzie korelować z drogą od zmodernizowanej ulicy Samsonowicza do ulicy Las Rzeczki, zwaną północną obwodnicą miasta.
Senator podkreślił, że tym samym dyrektor Krzysztof Strzelczyk dotrzymał słowa, a to z kolei nie byłoby możliwe, gdyby w 2015 roku rząd PiS nie zwiększył budżetu na budowę dróg krajowych.
Senator mówił o tym, że poprzednie rządy planowały budowę dróg krajowych i autostrad za 230 mld zł, tymczasem w budżecie wyasygnowano zaledwie 103 mld zł. Zwiększenie wydatków budżetowych w 2017 roku o 28 mld zł pozwoliło zapewnić środki dla naszego miasta, a konkretnie 55 mln zł na realizację końcowego etapu budowy ciągu obwodnicowego. Także z tej puli, za 570 mln zł, wybudowana zostanie obwodnica Opatowa.
Budowa ciągu obwodnicowego ma swoją historię, która rozpoczęła się jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych i po 30 latach zostanie ukończona.
Senator poinformował, że toczą się pracę nad budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, która ma przebiegać od gminy Brody Iłżeckie poprzez gminy Kunów, Bodzechów do budowanej obecnie małej obwodnicy, czy też ciągu obwodnicowego w kierunku Opatowa. Obwodnica ma liczyć 27 km.
Senator J.Rusiecki stwierdził, że zamierza lobbować na rzecz konkretyzacji tych prac, a także na rzecz modernizacji drogi krajowej nr 9 poza granicami Ostrowca Świętokrzyskiego, o co zabiegali nasi przedsiębiorcy.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ciąg obwodnicowy, a obwodnica

  • 13/11/2018 at 08:01
    Permalink

    „W ramach planowanej na lata 2017-2021 budowy 27-kilometrowego odcinka DK9 Brody ? Opatów większość drogi będzie przebiegać nowym śladem.”
    Po co to pisać jak nieaktualne…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *