Potrzebne opiekunki nad osobami starszymi

Coraz więcej ostrowczanek wyjeżdża na kilka miesięcy do Niemiec, do opieki nad osobami starszymi.
Pracę w Niemczech oferują firmy: Promedica 24 oraz Europajob. Przedstawicielki tych firm co dwa tygodnie przyjeżdżają do nas na rozmowy rekrutacyjne z kandydatkami. Jeśli spełniają one warunki, wówczas wszelkie sprawy formalne związane z wyjazdem toczą się w szybkim tempie. Bywa, że po 10 dniach od wstępnej rozmowy opiekunki są już w drodze do swoich podopiecznych.
-Chętnych do pracy jest coraz więcej i dlatego przedstawicielki Promedica 24 przyjeżdżają ostatnio do nas co tydzień ? podkreśla Lidia Żak, doradca zawodowy Miejskiego Centrum Kariery, które ma swoją siedzibę w Ostrowcu Świętokrzyskim w centrum biurowym przy ul. Sandomierskiej. ?Kandydatki przynoszą ze sobą CV i przechodzą rozmowy kwalifikacyjne.
Trzeba w tym miejscu powiedzieć, że Promedica 24, jak i Europajob jest sprawdzoną fi rmą, zapewniającą legalne, bezpieczne zatrudnienie. Umowy podpisywane są w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kandydatki mogą projekt takiej umowy skonsultować z dowolnym prawnikiem. Zarówno opiekunki, jak i ich rodziny wiedzą, do jakiej miejscowości pojadą i pod jakim adresem będą pracować. Firma zapewnia transport, a po wyjściu z autokaru w Niemczech, czy w Anglii na opiekunkę czeka przedstawicielka firmy, która zawiezie ją do podopiecznego lub podopiecznej.
-Oferta jest coraz popularniejsza, bowiem kilka szkół policealnych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, proponuje naukę na kierunkach opiekun medyczny i opiekunka środowiskowa ? ocenia Lidia Żak.-Absolwentki tych szkól przygotowane są do opieki nad osobami starszymi i zależnymi. Uczyły się też języka niemieckiego lub angielskiego. Ale do pracy w Niemczech czy w Anglii mogą też pojechać osoby, które opiekowały się w swoich rodzinach osobami starszymi, są wrażliwe na potrzeby innego człowieka i wykazują się empatią. Promedica 24 organizuje bezpłatne kursy języka niemieckiego w zakresie podstawowej znajomości tego języka, umożliwiającej komunikowanie się z podopiecznymi, pielęgniarkami czy dokonywaniem zakupów w sklepie.
Z reguły opiekunki wyjeżdżają do pracy w Niemczech i w Anglii w styczniu na 10 miesięcy. Do kraju przyjeżdżają w listopadzie na 2-miesiczny odpoczynek świąteczny. Do pracy wracają na przełomie stycznia i lutego. Właśnie na ten okres potrzebują zastępstwa. Stąd wzmożony nabór nowych kadr.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Potrzebne opiekunki nad osobami starszymi

 • 14 listopada 2018 at 10:32
  Permalink

  Jakże to przykre…
  W naszym mieście i regionie tylu starszych i chorych ludzi potrzebuje opieki socjalnej choćby przez 2 godziny na dobę a tu absolwentki naszych szkół są edukowane pod starsze osoby na Zachodzie.Bardzo dobrze rozumiem chęć młodych do kilkukrotnie większego zarobku w Niemczech ale dlaczego w RP nie stwarza się takich warunków płacowych tak żeby tamte zarobki nie kusiły.Skoro stać nas na 500+ za samo bycie dzieckiem to dlaczego nie stać nas na 500+ na opiekę socjalną seniorów !!
  Prawie każdy będzie stary i schorowany.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *