Zarzut zabójstwa dla 42-latka

Jak informowaliśmy, w nocy z 27 na 28 listopada 2018 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim w domu przy ulicy Denkowskiej, stwierdzono śmierć 66-latka. W dniu 29 listopada 2018 r. prokurator – po przeprowadzonej sekcji zwłok ofiary – postawił zarzut zabójstwa 42-letniemu Radosławowi S.

Sylwester Kaniewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, poinformował, że o zdarzeniu służby zawiadomione zostały przez kobietę. Według niej, mężczyzna mieszkający w domu obok potrzebował pomocy. Przybyły na miejsce lekarz orzekł, że człowiek ten już nie żyje.

-Na miejsce przybył prokurator, pod którego kierownictwem policjanci i biegły lekarz sądowy wykonywali czynności procesowe ?mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Wstępnie ustalono, iż mogło dojść do zabójstwa. W toku powyższych czynności zabezpieczono szereg przedmiotów i śladów mogących mieć związek ze zdarzeniem, a w tym prawdopodobne narzędzie zbrodni. Do sprawy zatrzymano trzy osoby.

W dniu 29 listopada 2018 r. przeprowadzono sekcję zwłok, której wstępne wyniki wykazały, że przyczyną śmierci pokrzywdzonego była rana w obrębie szyi zadana narzędziem ostrym ostrokończystym. Równolegle prowadzone inne czynności procesowe pozwoliły poczynić ustalenia co do przebiegu zdarzenia i ról poszczególnych osób w nim uczestniczących.

W związku z powyższym prokurator przedstawił 42-letniemu Radosławowi S. zarzut zabójstwa. W toku przesłuchania przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

Mając na uwadze całokształt dotychczasowych ustaleń prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące, gdyż tylko taki środek zapobiegawczy zabezpieczy należycie dalszy tok sprawy. Oczekujemy na decyzję Sądu, która powinna zapaść w dniu dzisiejszym.

Podejrzanemu za zarzucany czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.  Pozostałe dwie zatrzymane osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków i zwolnione.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *