CBŚP znowu uderzyło w handel dopalaczami

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali następne sześć osób, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Wśród zatrzymanych są również osoby, które przerabiały sklepy w tzw. ?bunkry?. Podczas akcji zabezpieczono także dopalacze. Działania są kontynuacją czerwcowej akcji, podczas której zlikwidowano ostatnie działające na terenie kraju stacjonarne sklepy ze śmiercionośnymi substancjami, jakimi są dopalacze.
Policjanci z CBŚP z Zarządu w Białymstoku wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Białymstoku prowadzą śledztwo, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani m.in. o wprowadzanie do obrotu środków zastępczych, w postaci tzw. dopalaczy.
Przypomnijmy, ustalenia CBŚP wskazywały, że w dwóch sklepach w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim sprzedawano dopalacze. Pracowali tam m.in. pseudokibice jednego ze śląskich kubów sportowych. Akcja została przeprowadzona w czerwcu br. przez policjantów CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z KMP i KWP w Kielcach, KWP w Radomiu, KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim i pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Kielcach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Radomiu. Wówczas to zatrzymano sześć osób, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Białymstoku i śledczy z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku nie zakończyli na tym sprawy i nadal wyjaśniali jej aspekty oraz osoby mogące brać udział w przestępczym procederze. W efekcie czego na początku listopada zatrzymano kolejne dwie osoby, którym ogłoszono m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani przygotowywali sklepy z dopalaczami w taki sposób, aby utrudnić wejście służbom, dając jednocześnie czas sprzedawcy na zniszczenie dowodów przestępstwa. Sklepy przerabiane w tzw. ?bunkry?, które były wyposażone w specjalne śluzy, okna zabezpieczone specjalną konstrukcją z płyt ?osb? i metalową
blachą grubości kilku milimetrów. Dodatkowo od środka zamontowano metalowe sztaby. Obiekty wyposażone były również w piece przeznaczone do spalenia dopalaczy, specjalne skrytki i sejfy do przechowywania dopalaczy oraz pieniędzy.
Kolejną akcję przeprowadzono w tym tygodniu. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie bardzo wcześnie rano weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie tego miasta, zatrzymując przy tym cztery osoby. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że osoby te mają związek z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów sportowych i w różnych miastach na terenie Polski mogli zajmować się obsługą sklepów z dopalaczami. Podczas działań w jednym z domów policjanci znaleźli poporcjowane, gotowe do sprzedaży substancje, których skład jest dokładnie badany.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “CBŚP znowu uderzyło w handel dopalaczami

  • 4 grudnia 2018 at 13:44
    Permalink

    Te osoby wychodzą po 3 miesiącach max. – zakończenie z wyrokiem w zawiasach lub nawet bez. Wymiar sprawiedliwości to kpina.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *