Świąteczno-noworoczna rywalizacja przy zielonych stołach

Sporą frekwencją cieszył się Świąteczno – Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego, który rozegrany został w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR.

39 osób przystąpiło do udziału w rywalizacji indywidualnej. Zwyciężyli Sylwia Stala (Trześń) w kategorii kobiet open, Dawid Stąpór (Sandomierz) w kategorii senior do 40 lat i Bogdan Grzybek (Chodel) w kategorii weteran 40+.

Kategoria Kobiet Open:

Wyniki: Bożena Steczyńska – Katarzyna Rożek 0:2; Bożena Steczyńska – Sylwia Stala 0:2; Katarzyna Rożek – Sylwia Stala 1:2. Końcowa kolejność: 1.Sylwia Stala (Trześń); 2.Katarzyna Rożek (Ujazd); 3.Bożena Steczyńska (Ostrowiec Św.)

Kategoria Senior do 40 lat

Kolejność w grupach:

Grupa A: 1.Dawid Stąpór (Sandomierz) – 8 pkt.; 2.Krzysztof Stala (Trześń) – 6 pkt.; 3.Grzegorz Marzec (Sandomierz) – 4 pkt.; 4.Damian Rokita (Ćmielów) – 2 pkt.; 5.Paweł Starachowski (Chmielów) – 0 pkt.

Grupa B: 1.Krzysztof Tokarski (Ćmielów) – 6 pkt.; 2.Piotr Morawski (Bęczków) – 4 pkt.; 3.Mateusz Kaptur (Janik) – 2 pkt.; 4.Patryk Szcześniak (Skorzeszyce) – 0 pkt.

Grupa C: 1.Jakub Kuźmicz (Sandomierz) – 6 pkt.; 2.Paweł Rożek (Ujazd) – 4 pkt.; 3.Dawid Kaleta (Górno) – 2 pkt.; 4.Piotr Bukowski (Ostrowiec Św.) – 0 pkt.

Grupa D: 1.Paweł Kokosa (Ożarów) – 6 pkt.; 2.Andrzej Podsiadło (Denkówek) – 4 pkt.; 3.Artur Urbański (Tarnobrzeg) – 2 pkt.; 4.Arkadiusz Smolarski (Opatów) – 0 pkt.

Ćwierćfinały: Dawid Stąpór – Andrzej Podsiadło 3:2; Krzysztof Tokarski – Paweł Rożek 2:3; Jakub Kuźmicz – Piotr Morawski 3:0; Paweł Kokosa – Krzysztof Stala 0:3.

Półfinały: Dawid Stąpór – Paweł Rożek 3:1; Jakub Kuźmicz – Krzysztof Stala 3:1.

Mecz o 3 miejsce: Paweł Rożek – Krzysztof Stala 3:0

Mecz o 1 miejsce: Dawid Stąpór – Jakub Kuźmicz 3:2

Końcowa kolejność: 1.Dawid Stąpór (Sandomierz); 2.Jakub Kuźmicz (Sandomierz); 3.Paweł Rożek (Ujazd); 4.Krzysztof Stala (Trześń).

 

 

Kategoria Weteran 40+

Kolejność w grupach:

Grupa A: 1.Bogdan Grzybek (Chodel) – 8 pkt.; 2.Artur Stąpór (Sandomierz) – 6 pkt.; 3.Waldemar Przygoda (Opatów) – 4 pkt.; 4.Jerzy Kuźmicz (Sandomierz) – 2 pkt.; 5.Stanisław Szcześniak (Skorzeszyce) – 0 pkt.

Grupa B: 1.Dariusz Żołądek (Suchedniów) – 8 pkt.; 2.Paweł Mierzyński (Radom) – 6 pkt.; 3.Tomasz Banasik (Ostrowiec Św.) – 4 pkt.; 4.Sławomir Banaszek (Ostrowiec Św.) – 2 pkt.; 5.Piotr Gierada (Ostrowiec Św.) – 0 pkt.

Grupa C: 1.Sławomir Kasprowicz (Ostrowiec Św.) – 8 pkt.; 2.Zbigniew Gaik (Ostrowiec Św.) – 6 pkt.; 3.Tomasz Witkowski (Górno) – 4 pkt.; 4.Sylwester Lefek (Dziurów) – 2 pkt.; 5.Marek Grudzień (Iwaniska) – 0 pkt.

Grupa D: 1.Piotr Zwoliński (Ostrowiec Św.) – 6 pkt.; 2.Krzysztof Cieszkowski (Ostrowiec Św.) – 4 pkt.; 3.Bogusław Wyrzykowski (Ostrowiec Św.) – 2 pkt.; 4.Grzegorz Nowak (Ostrowiec Św.) – 0 pkt.

Ćwierćfinały: Bogdan Grzybek – Krzysztof Cieszkowski 3:1; Dariusz Żołądek – Zbigniew Gaik 1:3; Sławomir Kasprowicz – Paweł Mierzyński 3:1; Piotr Zwoliński – Artur Stąpór 3:1.

Półfinały: Bogdan Grzybek – Zbigniew Gaik 3:1; Sławomir Kasprowicz – Piotr Zwoliński 1:3.

Mecz o 3 miejsce: Zbigniew Gaik – Sławomir Kasprowicz 2:3.

Mecz o 1 miejsce: Bogdan Grzybek – Piotr Zwoliński 3:0.

Końcowa kolejność: 1.Bogdan Grzybek (Chodel); 2.Piotr Zwoliński (Ostrowiec Św.); 3.Sławomir Kasprowicz (Ostrowiec Św.); 4.Zbigniew Gaik (Ostrowiec Św.).


20 par przystąpiło do udziału w rywalizacji deblowej. Zwyciężyli Jakub Kuźmicz /Dawid Stąpór z Sandomierza, którzy w finale pokonali parę Paweł Kos/Krzysztof Stala (Trześń). Na najniższym stopniu podium stanęła lokalna para tenisistów stołowych – Damian Listek/Piotr Zwoliński (Janik/Ostrowiec Św.).

Kolejność w grupach:

Grupa A: 1.Jakub Kuźmicz/Dawid Stąpór (Sandomierz) – 8 pkt.; 2.Sławomir Kasprowicz/Krzysztof Tokarski (Ostrowiec Św./Ćmielów) – 6 pkt.; 3.Sławomir Banaszek/Krzysztof Cieszkowski (Ostrowiec Św.) – 4 pkt.; 4.Patryk Szcześniak/Stanisław Szcześniak (Skoroszyce) – 2 pkt.; 5.Roman Kochanowicz/Bartłomiej Kochanowicz (Raniżów) – 0 pkt.

Grupa B: 1.Grzegorz Marzec/Artur Stąpór (Ostrowiec Św.) – 8 pkt.; 2.Paweł Kokosa/Robert Podsiadło (Ożarów) – 6 pkt.; 3.Paweł Rożek/Katarzyna Rożek (Ujazd) – 4 pkt.; 4.Marcin Nartowski/Bogdan Wyrzykowski (Ostrowiec Św.) – 2 pkt.; 5.Daniel Sitek/Adrian Sitek (Ostrowiec Św.) – 0 pkt.

Grupa C: 1.Damian Listek/Piotr Zwoliński (Janik / Ostrowiec Św.) – 8 pkt.; 2.Paweł Mierzyński/Tomasz Banasik (Radom) – 6 pkt.; 3.Jacek Szafrański/Zbigniew Gaik (Ostrowiec Św.) – 4 pkt.; 4.Andrzej Jaskot/Roman Machula (Sandomierz) – 2 pkt.; 5.Waldemar Przygoda/Arkadiusz Smolarski (Opatów) – 0 pkt.

Grupa D: 1.Paweł Kos/Krzysztof Stala (Trześń) – 8 pkt.; 2.Sylwia Stala/Kamil Kos (Trześń) – 6 pkt.; 3.Zbigniew Kochanowicz/Bartek Kochanowicz (Sandomierz) – 4 pkt.; 4.Mateusz Kaptur/Jan Krzemiński (Janik) – 2 pkt.; 5.Rafał Stadryniak/Jakub Masternak (Ostrowiec Św.) – 0 pkt.

Ćwierćfinały: Jakub Kuźmicz/Dawid Stąpór – Sylwia Stala/Kamil Kos 2:0; Grzegorz Marzec/Artur Stąpór – Paweł Mierzyński/Tomasz Banasik 2:0; Damian Listek/Piotr Zwoliński – Paweł Kokosa/Robert Podsiadło 2:0; Paweł Kos/Krzysztof Stala – Sławomir Kasprowicz/Krzysztof Tokarski 2:1

Półfinały: Jakub Kuźmicz/Dawid Stąpór – Grzegorz Marzec/Artur Stąpór 3:0; Damian Listek/Piotr Zwoliński – Paweł Kos/Krzysztof Stala 1:3

Mecz o 3 miejsce: Damian Listek/Piotr Zwoliński – Grzegorz Marzec/Artur Stąpór 3:0 (11:8, 12:10, 11:8)

Mecz o 1 miejsce: Jakub Kuźmicz/Dawid Stąpór – Paweł Kos/Krzysztof Stala 3:1 (11:7, 11:7, 6:11, 11:6)

Końcowa kolejność: 1.Jakub Kuźmicz/Dawid Stąpór; 2.Paweł Kos/Krzysztof Stala; 3.Damian Listek/Piotr Zwoliński; 4.Grzegorz Marzec/Artur Stąpór.


Z kolei 43 osoby toczyły boje w kategoriach szkół ponadgimnazjalnych (2002 i starsi), szkół podstawowych/gimnazjalnych (2003-2005) oraz szkół podstawowych (2006 i młodsi). Zwycięzcami rywalizacji okazali się odpowiednio Paweł Rożek (Ujazd), Bartłomiej Kochanowicz (Sandomierz) i Sylwia Stala (Tarnobrzeg).

Szkoły ponadgimnazjalne (2002 i starsi)

Rozgrywki grupowe:

Grupa A: 1. Paweł Starachowski (Chmielów), 2. Marta Bęben (Ostrowiec Św.), 3. Marcel Piwnik (Ostrowiec Św.), 4. Paweł Kępiński (Ostrowiec Św.), 5. Jakub Wilk (Ostrowiec Św.).

Grupa B: 1. Bartłomiej Ogonowski (Waśniów), 2. Paweł Rożek (Ujazd), 3. Jakub Jabłoński (Ostrowiec Św.), 4. Kamil Gromek (Miłków), 5. Kacper Borowski (Ostrowiec Św.).

Półfinały: Bartłomiej Ogonowski – Marta Bęben 2:0; Paweł Rożek – Paweł Starachowski 2:0

Mecz o 3 miejsce: Marta Bęben – Paweł Starachowski 0:2

Mecz o 1 miejsce: Bartłomiej Ogonowski – Paweł Rożek 0:2

Końcowa kolejność: 1.Paweł Rożek; 2.Bartłomiej Ogonowski; 3.Paweł Starachowski; 4.Marta Bęben

Szkoły podstawowe/gimnazjalne (2003-2005)

Rozgrywki grupowe:

Grupa A: 1.Bartłomiej Kochanowicz (Sandomierz), 2.Mateusz Kaptur (Janik), 3-4.Wiktor Głąb (Brzóstowa), Martyna Bałata (Sarnówek), 5.Wiktor Bednarski (Ostrowiec Św.).

Grupa B: 1.Krystian Lisowski (Ćmielów), 2.Wojciech Łapan (Ostrowiec Św.), 3.Maciej Wiśniewski (Ostrowiec Św.), 4.Magdalena Kaczmarska (Sarnówek), 5.Sebastian Majewski (Sarnówek).

Grupa C: 1.Jakub Kita (Gromadzice), 2.Nikodem Mitura (Ostrowiec Św.), 3.Hubert Klechowski (Ostrowiec Św.), 4.Kamil Budzeń (Ostrowiec Św.).

Grupa D: 1.Katarzyna Rożek (Ujazd), 2.Filip Cieślik (Sarnówek), 3.Mateusz Górczyński (Ostrowiec Św.), 4.Patrycja Rogowska (Ostrowiec Św.).

Półfinały: Bartłomiej Kochanowicz – Katarzyna Rożek 2:1; Krystian Lisowski – Jakub Kita 2:0

Mecz o 3 miejsce: Katarzyna Rożek – Jakub Kita 2:0

Mecz o 1 miejsce: Bartłomiej Kochanowicz – Krystian Lisowski 2:0

Kolejność końcowa: 1.Bartłomiej Kochanowicz; 2.Krystian Lisowski; 3.Katarzyna Rożek; 4.Jakub Kita

Szkoły podstawowe (2006 i młodsi)

Rozgrywki grupowe:

Grupa A: 1.Jan Krzemiński (Janik), 2.Bartłomiej Kochanowicz (Raniżów), 3.Adrian Sitek (Ostrowiec Św.), 4.Mikołaj Kostrzewa (Ostrowiec Św.), 5.Jakub Kowalski (Ostrowiec Św.).

Grupa B: 1.Sylwia Stala (Tarnobrzeg), 2.Kamil Kos (Stalowa Wola), 3.Łukasz Lisowski (Ostrowiec Św.), 4.Anna Krzysiek (Górno), 5.Rafał Kępiński (Ostrowiec Św.).

Grupa C: 1.Zuzanna Witkowska (Górno), 2.Michał Niedbała (Ostrowiec Św.), 3.Martyna Kaptur (Janik), 4.Bartosz Bałata (Sarnówek), 5.Tomasz Styczeń (Szewna).

Finał: Jan Krzemiński – Sylwia Stala 0:2; Jan Krzemiński – Zuzanna Witkowska 2:1; Sylwia Stala – Zuzanna Witkowska 2:0

Kolejność końcowa: 1. Sylwia Stala; 2.Jan Krzemiński; 3.Zuzanna Witkowska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *