Tesco zamyka sklepy i zwalnia, a w Ostrowcu?

Tesco poinformowało pracowników o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów. To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu.

-Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów ? mówił Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce.

Na liście 32 nierentownych sklepów przewidzianych do likwidacji znajdują się dwa z regionu świętokrzyskiego ? oba ze Skarżyska -Kamiennej.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy? ? dodał Martin Behan.

Choć na liście likwidowanych placówek nie ma tej z Ostrowca Świętokrzyskiego, to przedstawiciele związkowi uważają, że niestety nie oznacza to, że problem sieci naszego obiektu nie dotyczy.

– W związku z wczorajszą informacją pracodawcy myślę, że nie możemy być spokojni o nasze miejsca pracy, ponieważ oprócz zamykanych sklepów zwolnienia grupowe dotyczą również likwidacji niektórych działów i zmian struktur organizacyjnych sklepów – wyjaśnia Małgorzata Stępień, przewodnicząca KO NSZZ Solidarność Region Świętokrzyski. Zmiany struktur organizacyjnych w pozostałych sklepach dotyczą pracowników na stanowiskach podstawowych i osób sprawujących nadzór nad pracownikami. W związku z powyższym myślę, że obecne zwolnienia obejmą nie tylko likwidowane sklepy. Na tę chwilę nie wydaje się, aby Tesco zdecydowało się na całkowitą wyprowadzkę z Ostrowca Świętokrzyskiego, choć i takie informacje co jakiś czas pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Powinniśmy je  potraktować w kategorii ?fake newsa?

– Tesco ma umowę najmu obowiązującą jeszcze wiele lat, to nie pierwszy raz kiedy słyszymy plotki na ten temat ? mówił nam pod koniec minionego roku Jeremi Słomiński, dyrektor ds. asset management w firmie First Property, będącej właścicielem Galerii Ostrowiec.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Tesco zamyka sklepy i zwalnia, a w Ostrowcu?

 • 15 stycznia 2019 at 10:50
  Permalink

  A propos ostrowieckiego sklepu Tesco.Pierwsze 2-3 lata tutejszej działalności to był wzór dla innych placówek handlowych.Faktycznie pachniało tu Zachodem : atrakcyjne dobrze wyeksponowane produkty,niektóre zbliżone jakością do produktów delikatesowych,ceny niewygórowane jak na tę jakość,największa w mieście podaż świeżych ryb,doskonałej jakości chemikalia dla domu i dobre kosmetyki.Zdecydowana większość artykułów była z importu a polskie produkty zawsze świeże i atrakcyjne jakością. Warto było kupować tu np. importowaną bieliznę z prawdziwej bawełny a nie dzisiejsze sztuczności powodujące obtarcia czy alergie.
  A co mamy od ostatnich 3-4 lat ? Znacząca obniżka podaży atrakcyjnych towarów tak spożywczych jak i przemysłowych,warzywa i owoce niższej jakości od tych na Targowicy(a było odwrotnie),niewymienione rozklekotane wózki na zakupy i bardzo awaryjne kasy na stanowisku „samoobsługowym”. To wszystko powoduje że klientela odwraca się od takiego sklepu i wybiera konkurencję bliżej położoną a z taką samą jakością,podażą i cenami.
  Wcale nie zdziwi mnie zmiana właściciela tego sklepu w ciągu 2-3 lat.

  Reply
 • 15 stycznia 2019 at 11:01
  Permalink

  a nie zapytaliscie kiedy tatuum w galerii ostrowiec? juz dawno pisaliscie ze bedzie

  Reply
 • 16 stycznia 2019 at 23:52
  Permalink

  Patelnia typu wok marki Tefal – cena w ostrowieckim Tesco 150zł. W sprzedaży wysyłkowej w sklepie internetowym identyczny model 120zł łącznie z przesyłką:D

  Rok 2010 Tesco w Bielsko-Białej wielka obniżka ceny. tabliczka z narysowanymi nozycami które tną cene, tniemy ceny – pieczarki jedyne 5zł. A w osiedlowym warzywniaku bez żądnej promocji cena pieczarek 4zł:D

  Tak na marginesie nie kupujcie patelni teflonowych bo są szkodliwe dla zdrowia bo zawierają nanocząsteczki które szkodzą na jelita.

  Reply
 • 13 sierpnia 2019 at 12:32
  Permalink

  100 razy lepszym dyskontem od Tesco jest Auchan. Po co trzymać to Tesco.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *