Trwa weryfikacja wniosków

Projekty 23 zadań wpłynęły na piątą już edycję Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Świętokrzyskiego. Teraz poddane one zostaną weryfikacji, a do 15 marca br. poznamy ostateczną listę wniosków skierowanych do głosowania.

– Złożono 23 wnioski, w tym 14 dotyczących inwestycji i remontów oraz 9 z zakresu zadań pozostałych- mówi prezydent Jarosław Gorczyński. Łączna wartość złożonych przez ostrowczan propozycji opiewa na kwotę 1.743.200,81 zł, z czego 1.498.520,81 zł na projekty inwestycyjne i remontowe, a 244.700,00 zł na pozostałe projekty.

Jest to liczba większa niż przed rokiem, gdzie złożono 19 wniosków na kwotę około 1,5 mln złotych.

– Mieszkańcy chcą na swoich osiedlach m.in. zewnętrznych siłowni, placów zabaw, nowych ścieżek rowerowych, czy chodników, z kolei drugą kategorię zdominowały imprezy dla różnych grup wiekowych- mówi prezydent Jarosław Górczyński.

W tym roku do dyspozycji zagwarantowano 200 tysięcy złotych na zadania inwestycyjno- remontowe, zaś 75 tysięcy złotych na przedsięwzięcia pozostałe.

Przypomnijmy, że w tylko w 2018 roku ze środków budżetu partycypacyjnego zostały zrealizowane następujące zadania: Monitoring przestrzeni publicznej Osiedla Ogrody i Złotej Jesieni, który zyskał 568 głosów, przy ulicy Tetmajera powstał ?Plac marzeń?, a dodatkowo została przeprowadzona modernizacja i remont infrastruktury 10 Rodzinnych Ogródków Działkowych. Natomiast w ramach zadań pozostałych sfinansowano kilka wydarzeń organizowanych pod hasłem ?Integracja mieszkańców? oraz cykl wydarzeń popularyzujących kulturę rowerową pod hasłem ?W ramach kultury?.

Głosowanie nad wnioskami zaplanowano w dniach 3 ? 6 kwietnia br. w godz. 13.00-18.00, polegać będzie ono na przeprowadzeniu konsultacji społecznych, które odbędą się w formie bezpośredniej – poprzez składanie podpisów przez pełnoletnich mieszkańców, za okazaniem dowodu osobistego, na listach konsultacyjnych, które będą wyłożone w 13 obwodach.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *