Targi pracy w „Samochodówce”

W dniu 26 lutego br., w popularnej „Samochodówce” (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) przy ulicy Mickiewicza, dyrekcja szkoły organizuje wspólnie z młodzieżowym Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy targi pracy.
Organizatorzy rozesłali zaproszenia do 80 lokalnych firm, głównie tych, które w ubiegłym roku poszukiwały pracowników i zamieszczały oferty w prasie oraz w Internecie.
Obok nich na targach pojawią się też przedstawiciele jednostek organizujących kursy i szkolenia zawodowe. Niektóre wymagane uprawnienia, np. operatora maszyn budowlanych czy drogowych lub certyfikaty spawalnicze, można zdobyć jedynie poprzez cykl szkoleń i kursów zakończonych egzaminami.
-Otrzymujemy już od firm potwierdzenia udziału w targach ? mówi Lidia Żak, doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP. – Zapraszamy także innych lokalnych pracodawców z terenu miasta i regionu, którzy nie otrzymali zaproszenia, a którzy chcieliby zaprezentować swoją ofertę i poszukać kandydatów do pracy.
Zainteresowanie targami powinno być spore. Na pewno wezmą w ich udział uczniowie wszystkich ostrowieckich szkół zawodowych. Pracodawcy liczą na pozyskanie do swoich firm tegorocznych absolwentów. W technikach nauka w ostatnich klasach zakończy się już w kwietniu. Część uczniów przystąpi do majowych egzaminów maturalnych, a część zainteresowana będzie ciekawymi ofertami zatrudnienia.
Organizatorzy zaprosili też przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień, bowiem z ankiety wynika, że pewna grupa młodzieży myśli o karierze w wojsku. Na targi przyjadą także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *