Wydłużyła się droga waterpolistów KSZO do ekstraklasy?

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna odbył się drugi turniej eliminacyjny o mistrzostwo I ligi seniorów w piłce wodnej. Liczyliśmy na to, że nasza drużyna wygra wszystkie mecze i znacznie przybliży się do barażu o prawo występów w ekstraklasie. Tak się jednak nie stało. Nadal jesteśmy wiceliderami rozgrywek, a przed nami decydujące turnieje w Łodzi i Warszawie.
W piątkowy wieczór nasza drużyna rozegrała bardzo dobry mecz z Neptunem Łódź. Łodzianie tylko w I i w II kwarcie byli dla nas równorzędnym rywalem. Później wyraźnie opadli z sił, a waterpoliści KSZO, którzy ?rozpływali? rywali dyktowali już w pełni swoje warunki gry. Prawdą jest, że ? jak naliczyliśmy ? aż siedmiokrotnie piłkarze wodni Neptuna trafiali w poprzeczkę naszej bramki, ale prawdą też jest że i strzały ostrowczan odbijały się od słupków i poprzeczki.

Wysoka wygrana z Neptunem napędziła nam sporego apetytu na wygraną także z warszawskim zespołem. Niestety, nasz zespól nie potrafił skutecznie rozgrywać okresów gry w przewadze. Trudno w to uwierzyć, ale z aż 11 takich okresów wykorzystał zaledwie 1. Mają więc nad czym pracować podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego, który tym razem samodzielnie musiał poprowadzić KSZO do boju. Przewaga warszawian w tym spotkaniu nie wynikała z jakiejś wyjątkowo dobrej ich gry, ale z naszej niedokładności i nieskuteczności, bo ostrowczanie wielokrotnie trafiali w sam środek bramki rywali, budując przy tym bramkarza drużyny gości.
Mamy jednak nadzieję, że waterpoliści KSZO drogę do ekstraklasy zakończą sukcesem, choć sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała. Wciąż liczą się w grze trzy zespoły. Tak, trzy, bo gorzowski GKPW wycofał się z rozgrywek, oddając punkty wspomnianej trójce zespołów.
Oto wyniki ostrowieckich eliminacji i aktualna tabela rozgrywek:
*Neptun Uniwersytet Łódzki – KSZO Ostrowiec 5:12 (0:1, 3:3, 2:5, 0:3)
*Neptun Uniwersytet Łódzki – AZS Uniwersytet Warszawa 6:7 (2:1, 2:1, 1:2, 1:3)
*KSZO Ostrowiec – AZS Uniwersytet Warszawa 3:8 (1:1, 0:1, 1:2, 1:4)
*AZS Uniwersytet Warszawa – GKPW 59 Gorzów v.o. 10:0
*KSZO Ostrowiec – GKPW 59 Gorzów v.o. 10:0
*Neptun Uniwersytet Łódzki – GKPW 59 Gorzów v.o. 10:0
1.AZS Uniwersytet Warszawa                           15:3              70-30
2.KSZO Ostrowiec Św.                                         12:5              68-39
3.Neptun Uniwersytet Łódzki                            9:9              64-39
4.GKPW 59 Gorzów                                              -3:9              14-108
KSZO zagrał w składzie: Jakub Krawczyk, Kewin Soboń ? Maciej Iwoła, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Oskar Jarocha, Maksymilian Walesic, Hubert Kamiński, Mikołaj Kot, Piotr Kotaś.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *