Prokuratura Okręgowa w Kielcach: Zarzuty i areszt za usiłowanie zabójstwa sędziego i prokuratora

Prokuratura Okręgowa w Kielcach wraz z KWP w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko 34-letniemu Pawłowi K., podejrzanemu o m.in. usiłowanie zabójstwa sędziego i prokuratora.
Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 kwietnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawca od godzin wieczornych obserwował dom, w którym zamieszkiwało małżeństwo ? sędzia i prokurator. Gdy oboje już położyli się spać, sprawca około godziny 1.00 dokonał podpalenia budynku domu jednorodzinnego. Szczęśliwie pokrzywdzeni obudzili się chwilę później i zdołali się ewakuować z płonącego domu. Na miejsce przybyła straż pożarna i podjęła akcję gaśniczą.
Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy ? w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, zeznań świadków, nagrań z monitoringu, wstępnych opinii biegłych z zakresu pożarnictwa ? pozwolił na ustalenie opisanego wyżej przebiegu zdarzenia i jego sprawcy, którym okazał się Paweł K. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy policji jeszcze wieczorem 4 kwietnia br.
Pokrzywdzona to sędzia Wydziału III Karnego Sądu Okręgowego w Kielcach i w przeszłości podejmowała wobec Pawła K. czynności procesowe. Pokrzywdzony to prokurator ostrowieckiej Prokuratury Rejonowej. Poczyniono ustalenia, że zdarzenie ma związek z czynnościami służbowymi pokrzywdzonej.
W dniu 6 kwietnia prokurator przedstawił Pawłowi K. zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonych i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru domu pokrzywdzonych, które to zdarzenie zagrażało położonym w pobliżu innym zabudowaniom.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł K. odmówił ustosunkowania się do przedstawionego mu zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy i w dniu 7 kwietnia sąd wniosek ten uwzględnił w całości.
W przeszłości Paweł K. wchodził w konflikt z prawem, aktualnie toczy się też wobec niego postępowanie karne na etapie sądowym. Za zarzucany czyn podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *