Pszczelarska wiosna w Bałtowie

Ponad 120 pszczelarzy nie tylko z regionu, uczestniczyło w konferencji pszczelarskiej, zorganizowanej już po raz dziewiąty w Bałtowskim Przystoczu, przez Rejonowe Koło Pszczelarskie w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zaproszonych gości powitał prezes ostrowieckiego koła – Józef Misiura, a wśród nich byli: prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, Tadeusz Dylon, prof. Mariusz Gagoś, prof. Jerzy Demetraki-Paleolog z Katedry Zoologii, Ekologii Zwierząt i Łowiectwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz wójt gminy, Hubert Żądło.
Tematami poruszanymi podczas spotkania było: przygotowanie rodzin pszczelich do letniego sezonu, dzielenie się nowinkami ze świata w zakresie hodowli pszczół i istotnymi zagadnieniami dotyczącymi ich ochrony. Część wykładowa dotyczyła związków pomiędzy pszczołami, roślinami i ludźmi oraz biologii pszczoły. Uczestnicy spotkania rozmawiali również o kształcie zbliżającego się Święta Pszczoły, które wpisało się na stałe w letnie wydarzenia gminy Bałtów.
Konferencji towarzyszyły stoiska ze sprzętem pszczelarskim, na których można było zakupić w dobrej cenie urządzenia potrzebne do obsługi pasiek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *