Dziwne zachowanie przed billboardem

W dniu 15 kwietnia 2019 r., przed godz. 17, w Ostrowcu Świętokrzyskim na alei Jana Pawła II, 41?letni kierujący osobowym Suzuki stracił panowanie nad autem i uderzył w reklamowy billboard.

-Mężczyzna tłumaczył, że wykonał manewr, dzięki któremu nie zderzył się z innym pojazdem, który zajechał mu drogę  ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwsze badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Natomiast po przewiezieniu do szpitala, odmówił poddania się kolejnym badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. W związku tym została mu pobrana krew do badań. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 41?latkowi prawo jazdy. W najbliższym czasie laboratoryjna ekspertyza wykaże, czy sprawca kolizji znajdował się pod wpływem alkoholu. Jeśli będzie ona pozytywna, wówczas mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem za jazdę na tzw. podwójnym gazie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 41?latek odpowie również przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *