Szajka na aucie (zdjęcia)

Skarżyscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 43 lat, którzy podejrzewani są o liczne włamania do garaży, piwnic i altanek działkowych na terenie województwa świętokrzyskiego (w tym powiatu ostrowieckiego) i na ziemi radomskiej.

Śledczy ustalili, że w różnych konfiguracjach osobowych szajka włamywaczy dokonywała przestępstw w powiatach: skarżyskim,  kieleckim, ostrowieckim, starachowickim, szydłowieckim i radomskim. Ich łupem pasały drogie rowery, butle z gazem technicznym, oraz części samochodowe. Trwa ustalanie wartości i właścicieli zabezpieczonego mienia. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są inne zatrzymania.

Wobec czwórki mężczyzn skarżyski sąd orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania od 1 do 3 miesięcy. Piąty z zatrzymanych objęty został policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewidział nawet 10-letni pobyt w więziennej celi.

Skarżyscy policjanci proszą o kontakt osoby pokrzywdzone z wymienionych powiatów, które do chwili obecnej nie zgłaszały popełnionych na ich szkodę włamań i kradzieży. Numer telefonu do policjanta prowadzącego sprawę 41 39 51 343.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *