Osiedle Merkury wizytówką Ostrowca. W czwartek odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Ostrowiec Świętokrzyski może pochwalić się nową wizytówką, jaką jest Osiedle Merkury, zlokalizowane przy ulicy Kopernika.
W czwartek, w tej lokalizacji nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Prezydent Jarosław Górczyński zaprasza byłych pracowników Zakładu Przemysłu Odzieżowego ?MODAR? oraz ?Gambo? na godz.11 na ulicę M. Kopernika 34 a/b, gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie okolicznościowej tablicy pamiątkowej dedykowanej 400 mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic, pracującym przed laty w tym miejscu.
Osiedle Merkury to dwa budynki wielorodzinne, znajdujące się przy ul. Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim. Budynki wykonane są z energooszczędnych materiałów o nowoczesnej architekturze. Znajduje się tu 80 przestronnych mieszkań o podwyższonym standardzie i 80 miejsc postojowych w garażach podziemnych. Mieszkania w wybudowanych budynkach cechują się dużą różnorodnością pod względem powierzchni, najmniejsze mieszkania mają powierzchnię 53 m kw., a największe 133 m kw. Osiedle jest ogrodzone z własnym placem zabaw dla dzieci i monitoringiem. Rozpoczęcie budowy nastąpiło w kwietniu 2017, natomiast oddanie budynków w grudniu 2018 r. Obecnie sprzedanych jest 70 z 80 mieszkań, a pozostałe mieszkania o powierzchni 80 do 93 m2 cieszą zainteresowaniem.
– Wydaliśmy 65 kluczy, w przypadku pięciu mieszkań czekamy na przeniesienie własności w ramach aktów notarialnych – mówią władze Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Warto przypomnieć, że nowoczesne osiedle stanęło w miejscu zgliszczy poprzemysłowych ruin, na które nikt przez lata nie miał pomysłu. W latach 1958 -2000 ten zakątek Ostrowca Świętokrzyskiego był prawdziwą mekką przemysłu lekkiego za sprawą funkcjonujących tu zakładów ?MODAR?, a później ?Gambo?.  

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Osiedle Merkury wizytówką Ostrowca. W czwartek odsłonięcie pamiątkowej tablicy

 • 13 maja 2019 at 12:24
  Permalink

  Kto wymyślił taka nazwę tego osiedla. Argument ze leży w blisko osiedla Słonecznego jest delikatnie mówiąc słaby.Słoneczne to miejsce -ciepłe, miłe,widne.stąd jak się wydaje nazwa.Idąc dalej tym rozumowaniem to nowe osiedle powinno się nazywać Merkurjańskie lub podobnie.A jak wiemy na Merkurym NIE MA ŻYCIA. BRAWO!!!
  p.s
  Widziałem gdzieś sklep z tanią odzieżą o takiej nazwie

  Reply
  • 13 maja 2019 at 22:11
   Permalink

   Po za tym dwa bloki i osiedle? Osiedle na osiedlu ?

   Reply
 • 23 maja 2019 at 20:56
  Permalink

  Wizytówka miasta… o matko.
  Małomiasteczkowość do n-tej potęgi.
  Hmm a może sam Trump to przyleci specjalnie obejrzeć.

  Reply
 • 25 maja 2019 at 21:07
  Permalink

  Grodzone osiedle wizytówką miasta?! Kto wydał na to pozwolenie?!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *