16 czerwca, godz. 16. Suzuki Arena Kielce. KSZO ? Granat w finale Okręgowego Pucharu Polski!

Dziś, dość niespodziewanie, w półfinale Okręgowego Pucharu Polski zdegradowany już do IV ligi Spartakus Daleszyce uległ na własnym boisku Granatowi Skarżysko ?Kamienna 1:5. Tak więc 16 czerwca o godz. 16 na Suzuki Arena Kielce w spotkaniu finałowym piłkarze KSZO zmierzą się ze skarżyską jedenastką, zajmującą obecnie 3 miejsce w świętokrzyskiej IV lidze. Wstęp wolny. 

-Awansowaliśmy do finału i tak był nasz cel ? mówi trener KP KSZO 1929, Marcin Wróbel. ?Teraz walczymy jeszcze o jak najwyższe miejsce w rozgrywkach III ligi, ale priorytetem jest sięgnięcie po Puchar Polski na szczeblu okręgu. Jako piłkarz i trener nie wywalczyłem jeszcze tego trofeum. Zrobimy wszystko, aby być jak najlepiej przygotowanym do spotkania finałowego i odnieść zwycięstwo w Kielcach.

Trener Marcin Wróbel ma nadzieję, że w kieleckim finale na Suzuki Arena Kielce na trybunach nie zabraknie ostrowieckich kibiców, a drużyna zrealizuje swój sportowy cel.

Jak poinformował nas wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Binensztok w sumie nagroda z wywalczenie Okręgowego Pucharu Polski (6 tys. zł) i udział w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym (40 tys. zł) jest pokaźna i jest o co walczyć.

Przypomnijmy, że piłkarze KSZO w 1/8 Okręgowego Pucharu Polski pokonali u siebie Zdrój Busko 5:0 (gole Kamila Łokcia, Filipa Rogozińskiego, Jakuba Kapsy, Damiana Mężyka, Bartłomieja Smuczyńskiego), w ćwierćfinale w Kielcach ograli Orlęta 3:1 (gole Bartłomieja Smuczyńskiego, Włodzimierza Putona z karnego i Macieja Miłka), a w półfinale zwyciężyli Czarnych Połaniec (gole Michała Grunta i Kamila Bełczowskiego).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *