Zaczytani są wśród nas

Do tej wspaniałej ogólnopolskiej akcji obdarowania małych i dużych pacjentów polskich szpitali po raz drugi przystąpiła w tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Inicjatorką przeprowadzenia akcji Zaczytani.org była Elwira Jasiak, która wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego i samorządem uczniowskim klas 1-3 podjęła się zebrania książek dla chorych dzieci i dorosłych. Honorowy patronat w szkole nad tym przedsięwzięciem objęła dyrektor Jadwiga Dadia, a wsparcia udzieliła wicedyrektor Magdalena Skręt.
Przez kilka majowych tygodni uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele w specjalnie wyznaczonym w szkole miejscu składali książki. Warto zaznaczyć, że musiały być one w bardzo dobrym stanie, gdyż tylko takie można przeznaczyć do obdarowania.
Wiele radości sprawiło dzieciom Elwiry Jasiak posegregowanie i przeliczenie woluminów. Okazało się, że zebrano 468 książek, o 185 więcej, niż w 2017 r. Wszystkie egzemplarze spakowano w specjalnie przygotowane pudełka oklejone logo Zaczytani.org.
Dyrektor Jadwiga Dadia w obecności inicjatorów akcji przekazała na ręce Małgorzaty Kałuży ? pracownika Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zebrane książki, którymi będą mogli obdarować małych i dorosłych pacjentów, by chociaż w ten sposób umilić im czas spędzony w szpitalu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *