Pan ?To Nie Ja? w akcji

W dniu 4 lipca 2019 r., po godz. 20, na terenie gminy Bodzechów doszło do kolizji drogowej. Sprawcą okazał się 30-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzący samochód osobowy marki Audi. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji.

-Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna uporczywie tłumaczył, że sprawcą kolizji był jakiś jego nieznajomy, który oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem mundurowych a on sam był tylko pasażerem. Stróże prawa nie dali się zwieść opowieściom, ustalili świadków tego zdarzenia, którzy potwierdzili ich przypuszczenia.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 30-latek odpowie również przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *