Na 90-lecie KSZO. Biało-czerwone z Final Six do Ostrowca Świętokrzyskiego

Biało – czerwone w Ostrowcu Świętokrzyskim zagrały ostatnio niemal równo dwa lata temu. W lipcu 2017 roku w hali przy Świętokrzyskiej 11 rozegrały jeden z turniejów World Grand Prix, podejmując w Ostrowcu Świętokrzyskim Peru, Argentynę i Koreę. To był udany sezon dla podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego, które ostatecznie wygrały batalię w grupie 2 WGP i wywalczyły awans do elity powstałej w miejsce tych rozgrywek Ligi Narodów.


W 2019 roku spisują się w nich znakomicie. Drużyna, przed którą postawiono cel utrzymania się w najlepszej ?szesnastce?, przebojem przeszła przez pierwszą fazę i awansowała do turnieju Final Six. W chińskim Nankinie trafiły na potentatów światowej siatkówki ? trzecią w rankingu FIVB ekipę USA i plasujące się ?oczko? niżej Brazylijki. W obu spotkaniach 26. w światowym rankingu Polki walczyły bez respektu dla faworytek, ulegając po wyrównanej walce odpowiednio 1:3 Amerykankom
i 2:3 Brazylijkom.


Do Ostrowca Świętokrzyskiego siatkarki Jacka Nawrockiego przyjadą wprost z krótkiego zgrupowania w Spale, gdzie będą przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który w dniach 2-4 sierpnia odbędzie się we Wrocławiu.
Ostrowiecki turniej będzie zatem dla nich jednym z ostatnich przystanków na drodze do – miejmy nadzieję – Tokio. W Hali Sportowo ? Widowiskowej MOSiR zmierzą się z Czeszkami (24. miejsce w rankingu FIVB) i Białorusinkami (52. miejsce). I zwłaszcza udział w turnieju naszego wschodniego sąsiada dodaje smaczku imprezie, a to w kontekście pożegnalnych występów, które w barwach Białorusi ma rozegrać właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim Olga Pauliukouskaya. Grająca na pozycji libero zawodniczka KSZO to uczestniczka finałów mistrzostw Europy w 2013, 2015 i 2017 roku, reprezentowała Białoruś w rozgrywkach Ligi Europejskiej w 2012 r., 2016 r. i 2017 roku (6. miejsce) oraz Złotej Lidze Europejskiej w 2018 r. (6. miejsce).
W Hali Sportowo ? Widowiskowej MOSiR powinniśmy też zobaczyć w akcji byłą środkową KSZO Kamilę Witkowską (obecnie DevelopRes Rzeszów), bardziej znaną w Ostrowcu Świętokrzyskim pod panieńskim nazwiskiem Ganszczyk.
Bilety na to bardzo ciekawie zapowiadające się siatkarskie widowisko można nabyć za pośrednictwem platformy sprzedażowej eBilet.pl oraz w kasach ostrowieckiej hali. Wejściówki na każdy z trzech spotkań skalkulowane zostały na poziomie 25 i 35 złotych (w zależności od sektora). Można też zakupić karnet na wszystkie trzy spotkania, w cenie 50 i 70 złotych (jeden mecz gratis). Sprzedaż biletów nastąpi od środy (10 lipca) w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim w godzinach 7-15 na 1 piętrze w pokoju 2.39. W przyszłym tygodniu czas sprzedaży zostanie wydłużony do godziny 18. Już dziś wejściówki można nabyć na portalu eBilet.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.