Dobra gra w obronie i dobre mecze w Końskich. KSZO Akademia Handball rozpoczyna działalność

W piątek i sobotę podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego startowali w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Już pierwszego dnia sprawili niespodziankę, pokonując gospodarzy, jakby nie było czwarty zespół ubiegłorocznych rozgrywek I ligi. Bohaterem spotkania był niewątpliwie Sebastian Włoskiewicz. Nasz rozgrywający zdobył w tym meczu tuzin bramek.

W drugim dniu mecz z akademikami z Białej Podlaskiej rozgrywany był o godz. 10, toteż naszym zawodnikom nie udało się należycie wejść w mecz. Z jednym z faworytów rozgrywek ponieśli wysoką porażkę, różnicą aż 11 bramek. Za to w ostatnim spotkaniu nie mieli problemów ze zwycięstwem nad kolejnymi akademikami, tym razem z Radomia.

Turniej w Końskich zakończył się wygraną AZS AWF Biała Podlaska. Drugie miejsce zajął KSZO, trzecie KSSPR Końskie, a czwarte KS Uniwersytet Radom.

-Kończy się okres przygotowawczy do sezonu – mówi trener, Tomasz Radowiecki. –Ostatnio ciężko pracowaliśmy nad poprawą gry zarówno w obronie, jak i w ataku. Te treningi przyniosły wymierne efekty. W meczu z Końskimi do 45 min. przegrywaliśmy, ale właśnie skuteczna gra w defensywie pozwoliła nam najpierw doprowadzić do wyrównania, a później do uzyskania przewagi. Rozmiary naszej wygranej mogły być wyższe, ale nie zdobyliśmy bramki z rzutu karnego w samej końcówce meczu. Dobrze w obronie zespół spisywał się także w konfrontacji z doświadczonymi zawodnikami z Radomia.

Trenera KSZO cieszy zwłaszcza postawa młodych zawodników, których coraz więcej pojawia się w drużynie. Na dodatek, klub uruchamia Akademię KSZO Handball dla najmłodszych adeptów szczypiorniaka.

Na 11 września nasi szczypiorniści zaplanowali sparing z UJK „Społem” Kielce, a na 12 września z zespołem z Końskich. Ustalono wstępnie, że oba mecze, które rozegrane zostaną w ostrowieckiej hali, rozpoczną się o godz. 19. Jeśli będą zmiany godzin tych meczów, to klub poinformuje o tym na swych portalach społecznościowych.

Przypomnijmy, że w grupie C I ligi KSZO będzie rywalizował z takimi zespołami, jak Azoty II Puławy, AZS AWF Biała Podlaska, AZS UJK Społem Kielce, AZS UW Warszawa, KPR Legionowo, KSSPR Końskie, MKS Padwa Zamość, MTS Chrzanów, Orlen Wisła II Płock, SMS Kielce, SRS Czuwaj Przemyśl. Rozgrywki ligowe rozpoczną się 21 września. KSZO podejmował będzie na ich inaugurację Azoty II Puławy.

Oto wyniki meczów piłkarzy ręcznych KSZO na turnieju w Końskich:

*KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 31:32 (19:17).

KSZO: Baran, Kijewski, Piątkowski – Grabowski 9, Kasprowicz, Cukierski 3, Kogutowicz, Chuchała, Pawlik 1, Włoskiewicz 12, Granat, Hubka, Chmielewski 2, Zielonko, Dwojak Jagiełło, Kowalczyk 1, Włodarski 4.

*KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – AZS AWF Biała Podlaska 15:26 (7:15).

KSZO: Baran, Kijewski, Piątkowski – Grabowski 3, Kasprowicz, Cukierski 1, Kogutowicz 3, Chuchała 2, Pawlik, Włoskiewicz 4, Granat 1, Hubka, Chmielewski, Zielonko, Dwojak Jagiełło, Kowalczyk 1, Włodarski.

*KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – KS Uniwersytet Radom 31:26 (15:14).

KSZO: Baran, Kijewski, Piątkowski – Grabowski 9, Kasprowicz, Cukierski 3, Kogutowicz 4, Chuchała 2, Pawlik, Włoskiewicz, Granat, Hubka, Chmielewski, Zielonko, Dwojak 2 Jagiełło, Kowalczyk 5, Włodarski 6.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *