35-lecie poradni endokrynologicznej. Słowa uznania dla lek. med. Janiny Suchowskiej

Poradnia endokrynologiczna, w której indywidualną, specjalistyczną praktykę prowadzi od początku lek. med. Janina Suchowska, ma już 35 lat.
O tym szczególnym jubileuszu pamiętała grupa pacjentów, m.in. Jolanta Skrok, Zdzisław Banaszewski, Anna Gierczak, którzy (jak wynikało z ich wypowiedzi), zawdzięczają doktor Janeczce powrót do zdrowia i normalnego życia. Właśnie oni skorzystali z tej okazji, aby wyrazić słowa uznania i podziękowania za skuteczną pomoc i opiekę lekarską. Nie kryli przy tym zadowolenia z tego, że na prowadzenie praktyki pani doktor wybrała Ostrowiec Świętokrzyski, odrzucając inne propozycje pracy, m.in. w warszawskiej klinice.
-Zawsze chciałam pomagać pacjentom z rodzinnego miasta – mówi doktor Janina Suchowska (Janeczka). Po zdaniu egzaminu z endokrynologii postanowiłam najpierw zdobyć doświadczenie w ?internie?. Oddział ten prowadziła wówczas, w ostrowieckim szpitalu, doktor Piotrowicz, która przybyła z krakowskiej kliniki. Skompletowała ona bardzo dobry zespół internistów. Praca w takim zespole była prawdziwą szkołą życia dla lekarza, zdobywającego doświadczenie zawodowe. We wrześniu 1984 r. zdecydowałam się na prowadzenie poradni endokrynologicznej w ramach ZOZ. Do nowo otwartej lecznicy zgłaszały się tłumy pacjentów, przyjeżdżali m.in. ze Salowej Woli, Sandomierza, Lipska, Ożarowa. Czekali już od wczesnych godzin rannych, choć poradnia czynna była dopiero od godz. 12, okupując drzwi do gabinetu. Sytuacja zmieniła się od marca 2003 r., po podpisaniu indywidualnego kontraktu z NFZ. Liczba pacjentów została ograniczona limitem. Obecnie poradnia przyjmuje 4 -5 tys. pacjentów rocznie.
Ci, którzy przybyli na jubileuszową uroczystość z kwiatami i okolicznościowym tortem, chwalili ?swoją? doktor za trafne diagnozy, cierpliwość, życzliwość i bezpośredniość, za to, że nie czują się tu bezosobowo i mogą liczyć na medyczną pomoc w każdej sytuacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *