Sukcesy taekwondoków

Podczas Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich CEFTA, który odbył się w minioną sobotę w Bełżycach wystartowało 150 juniorów młodszych z 25 klubów Polski, Słowacji i Czech, słowem czołówka polskich i zagranicznych zawodników.

 

W zawodach wzięła udział dziesięcioosobowa grupa zawodników Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO, walcząc o medale i punkty w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Start ostrowiecka drużyna zaliczy do bardzo udanych. Zawodnicy stoczyli wiele dobrych, emocjonujących walk i cennych doświadczeń.
Wychowankowie Wioletty Walerowicz i Piotra Czai wywalczyli w sumie cztery medale i trzy piąte miejsca. Złoty medal w kategorii 65 kg zdobył Paweł Kucharski. Srebrne medale padły łupem w kategorii 53 kg Jana Kwietnia oraz Igora Cemerysa w kategorii 57 kg. Piąte miejsce po jednej wygranej walce przypadło Partykowi Goryckiemu w kategorii 45 kg, Dominikowi Gromali w kategorii 49 kg. W kategorii 59 kg piąte miejsce zajęła Julia Skrzypczyk. Wyniki te dały OSTO piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów.
Ostrowiecki klub reprezentowali również Armando Malesza, Jakub Cemerys i Miłosz Walczak. Zawodnicy ci tym razem zakończyli turniej na rundzie eliminacyjnej. Cieszy coraz lepsza dyspozycja ostrowieckich taekwondoków. Kolejny ich sprawdzian formy już za tydzień na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego oraz pod koniec listopada w Pucharze Polski w Olsztynie.


Taekwondo olimpijskie cieszy się w naszym mieście coraz większą popularnością. Dość wspomnieć, że na rodzinny trening w dniu 7 listopada zgromadził ponad 90 uczestników: członków klubu, ich rodziców i przyjaciół. Trening to doskonała integracja środowiska oraz promocja dyscypliny i wspólnej aktywności ruchowej dzieci i dorosłych. Zajęcia zawierały głównie gry i zabawy ruchowe z elementami taekwondo angażujące wszystkie grupy mięśniowe i nakierowane na ćwiczenia w grupach kilkuosobowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *