XXIV Memoriał Bronisława Kubickiego.Pięściarskie spotkanie pokoleń i 20 walk na ostrowieckim ringu

W miniony piątek na ostrowieckim ringu odbył się XXIV Turniej Bokserski im. Bronisława Kubickiego.
Najpierw oglądaliśmy 11 walk pokazowych, w których zaprezentowali się m.in. wychowankowie Akademii Boksu KSZO. Dla wielu z nich walki stanowiły pięściarski, pierwszy krok na tak okazałym ringu, w blasku świateł i jak zwykle okazałej oprawy, jaką przygotowuje każdego roku na memoriałowe zmagania pięściarska sekcja KSZO. Wszystkie walki, podczas których realizowano przede wszystkim cele szkoleniowe, sędziowie punktowali jako remisowe.

Oto zestawienie walk pokazowych:
*30 kg: Mikołaj Tomczyk (KSZO) – Mateusz Gwałt (KSZO)

*33 kg: Patryk Haraźny (KSZO) – Jan Kaczor (Garda Morawica)

*35 kg: Aleks Czarnecki (KSZO) – Szymon Gryszyn (Hetman Zamość)

*39 kg: Bartosz Dziadowicz (KSZO) – Szymon Zalasiński (Hetman Zamość)

*42 kg: Franciszek Kułak (Skalnik Wiśniówka) – Jakub Falkiewicz (Hetman Zamość)

*65 kg: Kamil Kowalczyk (Skalnik Wiśniówka) – Michał Malczewski (Garda Morawica)

*75 kg: Bartosz Ogłaza (KSZO) – Julian Binek (Star Starachowice)

*75 kg: Emil Gardziński (Garda Morawica) – Karol Kupis (RUSHH Kielce)

*52 kg: Karol Pawlik (RUSHH Kielce) – Olaf Głowacki (Star Starachowice)

*72 kg: Oskar Kołomański (RUSHH Kielce) – Patryk Pożyczka (Broń Radom)

*60 kg: Patryk Trapsia (KSZO) – Kacper Przyjemski (SKB Skarżysko-Kamienna)

Podczas uroczystego otwarcia turnieju sekcja bokserska KSZO w ramach podziękowań za współpracę podziękowała wręczając okazałe grawertony i upominki klubowe dr Irenie Kowalczyk-Kwiecień, Tadeuszowi Kurkowi, Kamilowi Mrozińskiemu oraz Stanisławowi Szwedowi, który sędzią pięściarskim jest od… 1952 roku. Walki oglądali wspaniali nasi pięściarze sprzed lat, wychowankowie trenera Bronisława Kubickiego i działacze pięściarscy.  

Nie brakowało emocji w walkach memoriałowych. Oto ich wyniki (na pierwszym miejscu zwycięzcy):
*56 kg: Wiktor Stojek (KSZO) – Filip Włosek (SKB Skarżysko-Kamienna) 3:0

*69 kg: Mateusz Szuba (Ring Busko-Zdrój) – Jakub Kopacz (RUSHH Kielce) RSC I

*70 kg: Konrad Kumorowski (RUSHH Kielce) – Damian Strzelec (Broń Radom) 2:1

*80 kg: Wiktor Wieczorkiewicz (Star Starachowice) – Bartłomiej Kapela (KSZO) 3:0

*+80kg: Armen Margaryan (RUSHH Kielce) – Jakub Kita (KSZO) RSC II

*81 kg: Jakub Przysucha (KSZO) – Jakub Śpiewak (Broń Radom) RSC II

*69 kg: Konrad Makowski (Broń Radom) – Albert Orzeł (KSZO) 3:0

*91 kg: Andrzej Kołton (KSZO) – Krzysztof Ogłoza (SKB Skarżysko-Kamienna) 3:0

*+91 kg: Mateusz Molendowski (KSZ) – Dawid Kubicki (Garda Morawica) RSC I

Najlepszym zawodnikiem turnieju w wadze półciężkiej, czyli memoriałowej wybrano Jakuba Przysuchę (KSZO), najlepiej wyszkolonym technicznie pięściarzem Andrzeja Kołtona (KSZO), a najlepszą walkę zdaniem organizatorem stoczyli nasz Albert Orzeł z Konradem Makowskim (Broń Radom), który został jako jej zwycięzca uznany najlepszym zawodnikiem XXIV Memoriału Bokserskiego im. Bronisława Kubickiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *