Święta pełne wiary, miłości i nadziei…  ?Dobrze, widzi się tylko sercem? (zdjęcia)

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej kina ?Etiuda? mali artyści, rodzice i kadra pedagogiczna Katolickiego Zespołu Edukacyjnego zaprezentowali niezwykłe Jasełka Bożonarodzeniowe. Wspaniała aranżacja słowno -muzyczno -taneczna i zdolności artystyczne aktorów przeniosły widownię w atmosferę zbliżających się świąt.  Poprzez piękny spektakl wykonawcy pokazali publiczności, co w życiu powinno być najważniejsze i że Boże Narodzenie tak naprawdę może w naszych sercach odbywać się każdego dnia. Za każdym razem, gdy widzimy drugiego człowieka.

Święta grudniowe to szczególny moment, aby się zatrzymać, uśmiechnąć, okazać gest życzliwości, radość i ciepło – stanąć po raz kolejny przed żłóbkiem z Dzieciątkiem Jezus.

Przesłaniem towarzyszącym widowisku było motto z ?Małego księcia? A. de Saint Exupery: ?Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu?. Dzięki wspaniałej grze aktorów, ze sceny unosiły się pozytywne emocje, budzące zachwyt i wzruszenie.

Zwieńczeniem spektaklu były słowa wdzięczności oraz życzenia, które siostra Zofia Kuska, dyrektor KZE skierowała do artystów, rodziców i grona pedagogicznego, a wśród nich do zespołu koordynującego wydarzenie: Angeliki Szczepanowskiej, Katarzyny Słapek -Lenart, Agnieszki Rożek, s. Wioletty Lipiec, Eweliny Miszczyszyn – Łapy i Barbary Smok oraz do zaproszonych gości, przedstawicieli władz miasta i powiatu ostrowieckiego, przyjaciół placówki, ludzi dobrej woli.

-Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie -powiedziała. Zawsze kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. Niech dar miłości Boga, która objawia się w przychodzącym na świat Maleńkim Dzieciątku przemienia naszą codzienność w Boże Narodzenie. Życzę nam wszystkim, by pokój, dobroć, przebaczenie, wzajemne zrozumienie i miłość przepełniała nasze serca i umysły. Niech każdy dzień Nowego 2020 Roku obfituje w pełnię Bożego błogosławieństwa, szczęście rodzinne, osobiste i zawodowe. Niech spełniają się marzenia i pragnienia serc. Wierzę głęboko, że Dobry Bóg w Nowym Roku obdarzy nas tym, co najlepsze, byśmy w szczęściu, pełni wiary, nadziei i miłości, na chwałę Boga i pożytek ludzi, budowali nowy, lepszy świat. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!

Print Friendly, PDF & Email