Ostrowiecki Browar Kultury zaprasza. Jak pracuje miejska biblioteka?

W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, mieszczącej się Ostrowieckim Browarze Kultury, można już wypożyczać książki.
Na tę chwilę w dobie pandemii czekało wielu mieszkańców naszego miasta. Trzeba jedna wiedzieć, że placówka będzie pracowała w specjalnym reżimie sanitarnym z licznymi ograniczeniami.
? Cieszę się, że Miejska Biblioteka Publiczna otworzyła się ponownie 5 maja, bo wiem, że czekało na to wielu mieszkańców ? stałych czytelników, dla których książki stanowią ważny aspekt życia. Należy jednak podkreślić, że nie jest to jeszcze forma biblioteki, do które przywykliśmy ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. Nadal obowiązują liczne obostrzenia, które służą zapewnieniu naszym pracownikom i mieszkańcom maksimum bezpieczeństwa. Pragnę jednocześnie podziękować naszym bibliotekarzom, którzy w dobie wymuszonego pandemią zamknięcia wychodzili za pomocą internetu z ciekawą ofertą do naszych mieszkańców z różnych grup wiekowych. Wiem jednak, że ostrowczanie nie mogą doczekać się dalszego otwarcia instytucji funkcjonujących w Ostrowieckim Browarze Kultury i mam nadzieję, że już wkrótce wszyscy będziemy mogli swobodniej korzystać z miejskiej oferty kulturalnej.
Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna, na tę chwilę funkcjonuje tylko jeden punkt obsługi czytelników mieszczący się właśnie Ostrowieckim Browarze Kultury. Jest on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9 –
18, z 30 minutową przerwą od godz. 13, przeznaczoną na dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń. W soboty biblioteka będzie nieczynna. Obsługa czytelników zostaje ograniczona wyłącznie do przyjmowania zwrotów i wydawania książek. Obecnie wypożyczane będą jedynie książki wcześniej zamówione: poprzez indywidualne konto w elektronicznym katalogu bibliotecznym, telefonicznie (412475147, 412626976), pocztą e-mail (wypozyczalnia@biblioteka.ostrowiec.pl lub czytelnia@biblioteka.ostrowiec.pl). Nie ma możliwości dokonywania zamawiania i wyboru książek w punkcie obsługi. W celu uniknięcia kolejek, zamówione wcześniej książki będą do odbioru po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu wizyty na konkretną godzinę. Jednorazowo można będzie wypożyczyć maksymalnie 5 książek lub audiobooków na okres nie dłuższy niż 1 miesiąc. Czytelnik, który chce tylko zwrócić książki (bez wypożyczania), może to zrobić w godzinach pracy biblioteki – bez konieczności wcześniejszego umawiania. Zwracane książki i audiobooki czytelnicy będą pozostawiać
na regałach w wyznaczonym punkcie. Zwroty będą odpisane z konta po przewiezieniu do pomieszczenia kwarantanny. W Ostrowieckim Browarze Kultury będzie można dokonywać zwrotów książek wypożyczonych we wszystkich filiach bibliotecznych. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. Na tę chwilę zamknięte będą czytelnie – nie będzie możliwości korzystania z prasy i komputerów.
Osoby odwiedzające ostrowiecką biblioteką zobowiązane są do posiadania zabezpieczenia w postaci maseczek i rękawic. Przed dojściem do stanowiska obsługi należy zdezynfekować ręce ( lub rękawice) ? biblioteka zapewnia stanowisko do dezynfekcji. Przy stanowisku obsługi będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Pozostałe powinny czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.
Co warto wiedzieć, wszystkie zwracane do biblioteki książki i audiobooki poddawane będą 14 – dniowej kwarantannie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *