Kolej będzie szybsza, ale czekają nas utrudnienia

Trwają zakrojone na szeroką skale prace na linii kolejowej Skarżysko-Kamienna ? Sandomierz. Po ich zakończeniu w 2021 r., wyraźnie skróci się czas podróży. Odnowione będą perony w Stykowie, Brodach, Stawie Kunowskim oraz wszystkie przejazdy kolejowe w gminie Brody. Z tym wiążą się utrudnienia komunikacyjne.

Do 31 maja ruch ograniczony jest na dwóch przejazdach: na ulicy Dużej w Rudzie oraz w Stawie Kunowskim przy ul. Kolejowej i Krótkiej. Kolejne przejazdy będą zamykane w późniejszym czasie. Ponadto, w ramach zadania pn. ?Prace na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko Kamienna – Sandomierz?, remontowany jest jeden tor wraz z siecią trakcyjną, a na naszych stacjach ułożone będą wyższe, wygodniejsze perony.  Remontowane są także obiekty takie jak mosty kolejowe.

Dzięki inwestycji możliwe będą regularne połączenia na odcinku Skarżysko-Kamienna ? Sandomierz (szacowany czas przejazdu 1h 30 min). Poprawi się także bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz ruchu drogowego na przejazdach. Wartość netto umowy z firmą ZUE S.A. wynosi ok. 409 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynosi ok. 340 mln zł. Inwestorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *